3.42 amper helyett 6.32 amperes töltö használata laptopon?

Figyelt kérdés
Ma este hozzájutottam egy laptophoz (Acer), de töltöm nincs hozzá (ingyen kaptam). Növérem most vett egy Asus laptopot pár nappal ezelött, annak a töltöjét használhatom pár napig, amég beszerzek ehez egy eredetit? Az Asus töltöje 6.32 Amper 19 volt, az Acerhez pedig 3.42 19 volt kéne. Elöre köszönöm a válaszokat!

2016. jún. 21. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
ki fogja sütni, mint a szart
2016. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1: ha csendben maradtal volna, bolcs maradtal volna.


Kerdezo: a tolton feltuntetett aramerosseg a maximalis erteket jelenti, nem azt hogy mindenkepp atkuld ennyit az akkuba. A 19V-os feszultseg a lenyeg, meg hogy valtoaramu vagy egyenaramu-e (-- vagy ~ jelzes az 'output'-nal), nyilvan ugyanolyan kell mint az eredeti.

2016. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Stimmel a feszültség, a teljesítmény még több is, mint ami kellene: tökéletesen megfelel.


(1.-t nem minősítem, majd a kapott százalék megteszi)

2016. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már használom vagy 3 perce, eddig semmi gond vele :)
2016. jún. 21. 18:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek, ment a zöldkéz :)
2016. jún. 21. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele: a lakásodat 230V fesz, és 16 - 25 amperrel látják el. De ezt az energiát a paksi atomerőműtől kapja. Igaz, letranszformálják a feszültséget, de az áramot magad szabályzod, pontosabban a bekapcsolt fogyasztók. A laptop is hasonlóképpen működik. A feszt megkapja, az áramot maga szabályozza magának.
2016. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!