Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora képernyőátlójú tévét...

Mekkora képernyőátlójú tévét vegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2,5-3 méterről nézném, és vacilálok a 40 és 50 col között.

Pénzben az a kérdés, hogy megéri-e inkább a nagyot venni, ami +30 ezer forint, vagy tökéletese lesz a 40 col is ilyen távolságból.



2016. jún. 22. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Hálószoba, nappali?


Nekem a szobámban 40 colos van, oda pont tökéletes, de nappaliba én minél nagyobbat vennék.

2016. jún. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is a nagyobbat venném, nekem személy szerint a 40" túl kicsi, akkorát csak monitornak használnék, az 50" területre már majdnem kétszer akkora.

Ha még nem tetted meg, nézz el egy MediaMarktba/valami hasonló boltba, ahol ki vannak pakolva a tévék, és állj tőlük a kívánt távolságba, és döntsd el, hogy melyik szimpatikusabb. A méret és a felbontás mellett pedig a minőség is fontos, ha teheted, azt is nézd meg élőben, amit kinéztél. Én azon a 30 ezren már nem spórolnák ilyen nagy összegeknél (inkább gyűjtenék kicsit mégnagyobbra).


Amúgy itt egy jó kis "tudomány" róla: [link]

A diagram a lényege röviden:

-40"-nél 2.5-3 méterről a hd felbontás éri meg, mert nem látszik a különbség hd és fullhd közt

-50"-nél ebből a távolságból pedig már a fullhd

-az ultrahd nem éri meg ilyen messziről


Optimális távolság a fullhd tévétől:

-40": 1,62 m

-50": 2,1 m

(és 2.5-3 méterről az optimális méret fullhd esetén olyan 60-75")

2016. jún. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor 50-es lesz.

Ja és a szobámba lenne.

2016. jún. 22. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!