Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki lehet kapcsolni az akkumulá...

Ki lehet kapcsolni az akkumulátort laptopban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Asus laptopom, amiből az akkumulátort nem lehet eltávolítani. Általában csak játékokra használom, így 4-5 óránként tölteni kell, de nem szeretném tönkretenni az akkut. Az lenne a kérdésem, hogy valahol be lehet állítani, hogy a töltő ne az akkumulátort töltse, hanem csak adja az energiát a gépnek?

2016. jún. 29. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fel van töltve, akkor nem tölti tovább az akkumulátort.
2016. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valóban?

Az egyik barátom 24/7 -ben töltőn használta, és a végén már úgy tönkrement, hogy csak 5 percet bírt töltő nélkül. Vagy az amiatt lehet, hogy régi? Vagy pedig valami más oka lehet annak?

2016. jún. 29. 17:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban igazad van, kicsit félretettem a lustaságomat, és utánakutattam ( [link] ), ezek szerint lehet hagyni töltőn. Köszönöm szépen a választ.
2016. jún. 29. 17:23
 4/6 Szirty ***** válasza:

Függ a készüléktől is hogyan bánik az akkumulátorral. Főleg árkategória kérdése.


Egyik sem tölti ha már fel van töltve.

De az akkumulátorok és a töltésvezérlők minősége igen durván eltérhet egymástól.

Bizonyos Dell modelleknél kifejezetten tiltható az akku töltése (ahogy leírtad). Asusnál nem tudom van-e ilyen funkció.

De ha nem is tiltható és jó minőségű az akku, meg a készülék nem alacsony kategóriás, akkor gond nélkül elmegy hosszú időn át (remélhetőleg, mert erre az sem garancia).


Nekem céges Dell Latitude D630-ban 7 (hét!) évet bírt az akku úgy hogy nagyon sokat (napi 8 órákat) használtam hálózatról.

Ez viszonylag rendhagyó, az akkuk élettartama 2-3 évnél nem szokott több lenni.

2016. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ!

Hát valamelyest nem alsó kategóriás, a középkategória alsó részére tenném. Ez a PC: [link]

Nem tudom, talán akkor inkább használom normálisan.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 30. 10:28
 6/6 Szirty ***** válasza:

Itt kategória alatt nem a teljesítményt kell érteni hanem hogy a gyártó hogyan kategorizálta (felszereltség és az alkotóelemek minősége).


Sajnos nem ismerem az Asus sorozatait, de ha van hozzá valamilyen gyári power manager alkalmazás, akkor abban nézz szét.

2016. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!