Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MKV, és DivX filmek lejátszásá...

Adam1c1 kérdése:

MKV, és DivX filmek lejátszásához is optimálisabb egy LED TV, mint a képcsöves? (képminőséget tekintve)

Figyelt kérdés
Tudom hogy lényegében konténer fájlokról van szó, melyekben lakozhat nagy felbontású videofájl is, de mégis a tapasztalat az, hogy nem éri el a HD minőséget sem. Ez esetben viszont gondolom borzasztóan fog kinézni a kép. A TV adás is problémás, hisz az is megáll HD szinten, ami Full HD tv esetén szintén szétesett képet adhat vissza. Továbbá probléma hogy az X264 Videocodec ismeretlen a TV-k számára. Le sem fogom tudni játszani. Átkonvertálhatom DivX-be, de abban az esetben csökken a felbontás mégjobban, és a végeredmény borzasztó. Felhasználói tapasztalatokra volnék kíváncsi. Jelenleg egy samsung 32 J5000 típusú tévén gondolkozom, mert jelenleg képcsövesem van. DivX-es filmekhez tökéletesnek éreztem. Ezért nem akartam korábban cserélni. Most viszont gondolkozom a megoldáson.

2016. jún. 29. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki! Rá fogsz jönni, hogy átléptél a bronzkorból a vaskorba.
2016. jún. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most ez azt jelenti, hogy a felbontás ellenére is jobb választás ?
2016. jún. 29. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Elektronágyús TV maximális felbontása 640X480.

HD felbontás 1280X720.

Full HD felbontás 1920X1080.

2016. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Éppen ez a gond. DivX , MKV filmek nem érik el a HD-t.
2016. jún. 29. 22:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Az MKV filmek a full HD-t is elérhetik, sőt még nagyobb is lehet a felbontásuk.

Különben pedig haladj a korral.

Ha pedig nem akarsz, akkor tartsd meg a régi TV-t.

2016. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a tapasztalat az, hogy nem éri el a HD minőséget sem"


Ha szar forrásból szerzed be a tartalmat, akkor a minőség is szar lesz. Persze a sok hülye leszedi a 700-1400 megába kódolt 1080p-s filmeket, aztán csodálkozik, hogy szar (vagy észre sem veszi, és azt hiszi, ez a HD)


"X264 Videocodec ismeretlen a TV-k számára"

Az X264 H.264-be kódol, ami az MPEG-4 szabvány része. Sztem nem kéne, hogy gondot okozzon egy mai tévének. Ha mégis, akkor valami el lett rontva a kódolásnál.


Meg lehet maradni a régi technikánál, de sztem sokkal értelmesebb, ha nekifekszel, és kiismered az újat.

2016. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, így van , tartalmazhat egészen komoly felbontású filmet is az MKV, ahogyan ezt írtam is, de íme a bizonyíték rá, hogy mégsem jellemző .: [link] ....és ez egy teljesen új film. Miben töltsem akkor le, ami Pendrive-ról is lejátszahtó, és nagyfelbontású ?
2016. jún. 30. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:
HD-ben, az a nagyfelbontású. Amúgy meg tanulj meg angolul, mindjárt nagyobb lesz a választék :)
2016. júl. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés. köszönöm. ha azt nem csak lemezről tudom lejátszani, akkor rendben van.
2016. júl. 1. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!