SAL hifi átalakítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban kitaláltam, hogy szeretnék venni egy hordozható hangfalat. A legfontosabb szempontok számomra az volt, hogy legyen hozzá távirányító, jó hangminőség és erő, sd kártya beolvasás. Na most, ami mindezen feltételnek megfelelt JBL, JVC, Sony, Beats, stb.. márkákban 50 és 120 ezer között mozogtak. Így jutottam el végül a SAL bt 1650-hez ami csupán 10-12 ezer forint. Nyilván ezért a pénzért közel sem kapok olyan hangminőséget, viszont maga a kaszni jól néz ki és a leírt funkciókat tudja gombokért. Ma felkerestem a gyártót és megtudtam, hogy ki lehet venni belőle az eredeti papír membrános hangszórót és lehet helyettesíteni mással. Én arra gondoltam, hogy megvenném ezt a ládát, kivenném belőle a SAL hangszórót és tennék bele egy ütősebb JBL, vagy hasonló márkás, minőségi cuccot. A kérdésem az, hogy a hangfal erősítője és alaplapja nem változna. Ez szerintetek mennyire rontana az új hangszóró teljesítményén? Vagy annak nincs köze a hangzáshoz, csak annyi, hogy minőségi membrán legyen benne, ami bírja a hangerőt? A SAL biztosan nem szeretném benne hagyni, mert nagyon rossz minőségűnek tartom, legalábbis az igényeimhez nem elég jó a hangzásuk, főleg, hogy nagyobb hangerőn recsegnek, torzítanak, búgnak. Kérdés megéri-e megcsinálni ezt a buherálást? Így mindössze 20ból kijönne, de csak akkor éri meg ha ettől javul a hangminőség. Mi a véleményetek? (Igen orvos már látott, szabad lábon vagyok :D )



2016. júl. 5. 14:21
 1/4 dirtboy ***** válasza:

elég szomorú hogy szabadlábon vagy :)


komolyan hülye ötlet,10-12ezerért ezt a csiricsáré ócskaságot megvenni már nem egy értelmes gondolat,de az hogy azt gondolod hogy ha veszel egy valamivel jobb hangszórót /JBL nem egy nagy szám csak jó a reklámja,ma már inkább kommersz irányba van mintsem minőségi gyártó/

attól hogy bele raksz egy jobb hangszórót még ugyan az az ócska lejátszó lesz benne,ugyan az az ócska kiolvasott jel lesz felerősítve ugyan azon az ócska erősítővel.


egy dolgot jegyezz meg,nekem is ezt mondták egyből mikor én kezdtem az autóhifim építését és írtam hogy milyen hangszóró szettet veszek.

Egy jobb hangszóró jobban megmutatja a hibákat.

2016. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Van benne igazság, amit mondasz, viszont 50-et egészen biztos nem adnék ki érte más gyártónál. Kb 10 éve építettem videoton erősítőből hifit és a végeredmény ár/érték arányban kifejezetten jó volt, pedig abban sem volt világ klasszis technika. SAL még soha nem akadt a kezeim közé.

2016. júl. 5. 16:28
 3/4 dirtboy ***** válasza:

ha veszel egy régebbi használt lejátszót,szerzel vagy építesz hozzá egy kis erősítőt meg veszel egy használt normális hangszórót akkor olcsóbban ki jöhetsz és te hangolhatod a dobozt.

talán nem írtam elsőnek de hangszóró cserével még olyan gond is lehet hogy amit raksz bele másik hangszóró annak más méretű láda kéne hogy szépen szóljon.

2016. júl. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, igen erre nem gondoltam.

Az a bajom, hogy a legtöbb (még a drágábbak sem) tudják azt, amit én elvárok egy ilyen hordozható hangszórótól.


Fontos, hogy tudjon SD kártyáról lejátszani. Nem szeretnék telefonról lejátszani, mert az másra van. Ha arról szeretnék lejátszani vehetnék egy sima jackes hangfalat és ennyi, pár ezer forintért. Ha már SD kártya, akkor legyen egy kijelző rajta, hogy lássam már mit szeretnék lejátszani, ha léptetek. Ez valamiért a piac 99%-ból hiányzik. A LED világítás, amit ez tud felőlem teljesen mellőzhető dolog. Viszont a távirányítónak örülnék. Vagy külön eszközként, vagy telefonról. Viszont, ha telefonról van, nem szeretnék azzal szívni, hogy az ehhez tartozó app nem megy fel a telefonomra. Iphone 4s-em van. Szóval a leírt dolgok csak ebben vannak meg együtt, ezért gondolkodom benne, de a SAL hangszórókkal nincs jó tapasztalatom, még nem hallottam egyet se, ami jól szólt volna. Ezért szeretném cserélni ugye.


Nekem az is alternatíva lehetne, ha valaki tud ilyen felszereltségű eszközt, ami jól is szól és megfizethető áron van, mondjuk 30K plafonig.

2016. júl. 6. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!