Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » UrBeats fülhallgatónál mennyir...

UrBeats fülhallgatónál mennyire nornális, hogy a jobb oldali hangszóró hangosabb, mint a bal oldali?

Figyelt kérdés
Tegnap vásárolt termék, a jobb oldali hangszóró tökéletesen szól, kiemelkedő basszus van benne, viszont a bal oldaliból ez egyszerűen hiányzik, illetve, csak azt a hangszórót bent hagyva jóval halkabb is az egész. Vigyem vissza, vagy ez normális?

2016. júl. 10. 19:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem fordítva? Általában a jobb oldali a halkabb, de csak a jobb hanghatás érdekében. Ez teljesen normális, nem hibás.
2016. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Béluska2016 ***** válasza:
100%
Ez ilyen erős formában, hiba vidd vissza! De a "stereo" azért sztereo, mert 2 külön csatorna, tehát az a basszus (dob, gitár, stb) ami a színpadon jobb oldalon helyezkedik el, az nyilván csak a jobb oldalon fog szólni, némi áthallással, gyengén a bal oldalon is. Minden zene, hang, hangszer, a megálmodója szerint van elhelyezve komoly stúdió munkával, továbbfejlesztve 3.1, 5.1, 7.1, 7.2, stb beszélünk. A fő énekes (általában) jobb és bal oldalon egyforma, de a háttér énekesek már változhatnak. "Összhangerőben" egyformának kell lenni a két oldalnak. De lehet hiba a te készülékedben is: 1. Rossz a zeneszám minősége, mert halkabb az egyik csatorna. 2. Rossz a fejhallgató csatlakozó a gépedben, a jobb oldal kevésbé érintkezik. 3. rossz, kopott, hangerő, balance, eq potencióméterek. 4. rossz belső áramkör, stb. Javaslat: Több készüléken, laptop, teló, pc, tab, anyu magnója, tv... többféle, helyről származó, többféle zenével próbáld ki. Ha mindenütt, mindig ugyan az a hiba, akkor vidd vissza! Az újat amit kapsz pedig a helyszínen csekkold le, mert lehet teljes sorozatot érintő széria hiba is.
2016. júl. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

A bal oldali a halkabb, amelyiken van a mikrofon is.


#2

Köszi a részletes választ, zenéim többségét iTunes-ról vagy Beatport-ról szerzem be, tehát nem gagyi, YT-ról, vagy máshonnan rossz minőségben rippelt zenét hallgatok. Eddigi füleseimen (Skullcandy ill. Bose márkában) az "összhang" egyforma volt, tehát a bal, illetve a jobb oldali hangszóróból egyenletes hangzás jött. Eddig csak telefonnal használtam a fülest, kipróbálom laptoppal, ill. más telefonon is, hogy hogyan szól.

2016. júl. 10. 19:56
 4/12 Béluska2016 ***** válasza:
Nyilván a te telódban, ha jól szólnak, másik fülessel, akkor a készülék és a zene is jó, tehát egyértelműen a füles rossz. Úgy kéne szólnia, mint a régi füleseidnek. Vidd vissza, 3 napon belül! Ha lemaradsz, akkor gari javítás jön ami hosszú felesleges macera! Tehát gyorsan vidd vissza!
2016. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Béluska2016 ***** válasza:
Ja igen, még egy műszaki infó, ha telefonos fülesről van szó, beépített mikrofon, és 4 pólusú csatlakozó. (nem 3, mint a mikrofon nélküliek és nem dupla csatlakozós, mint a számgépes skype rózsaszín/zöld). A 4 pólusúak két fajta szabványt ismernek Samsung/Nokia, Nem tudom, hogy az Iphone, melyiket használja. De van olyan hiba, emiatt a test vezeték bekötés miatt, hogy halkabban szól, ha nyomva tartod a "hívás on" gombot ha van rajta ilyen akkor felerősödik a hangerő. Bár ez mindkét oldalra egységesen szokott vonatkozni. Ha ez a jelenség van, akkor ne ugyan erre a típusra cseréltesd ki, mert ez szabvány különbség hiba, azaz nem kompatibilis a telefonoddal. Megjegyzem ezen hiba esetén minden másban tv, magnó, pc jól fog működni, mert ez kizárólag a 4 pólusú csatlakozás sajátossága, tehet teló, és tab, Ipod, stb.
2016. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Béluska2016 ***** válasza:

Ezen a képen pirossal ki van emelve a kér szabvány közti különbség. Sajna ekkor nem tudsz mást csinálni, csak másik típust keresni (ha ragaszkodsz a 4 pólusos, mikrofonos verzióhoz), ami kompatibilis a telód által használt szabvánnyal. Ami azt jelenti, ha telót cserélsz vagy több különböző telód van nem bizti, hogy működni fog. Vagy veszel 3 pólusú mikrofon nélküli verziót.


[link]

2016. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Érdekes. Azért egy iPhone 6S-től elvárnám, hogy az Apple által felvásárolt márka fülhallgatója működjön a telefonnal. Az imént kipróbáltam más telefonnal és egy laptoppal is, mindegyiken úgy szól, hogy egy picit jobbra tolódik az egész balansz.

Úgy tűnik, ebből az lesz, hogy visszaviszem, de előtte még kipróbáltatom mással is, hogy ő hogyan hallja.

2016. júl. 10. 20:59
 8/12 Béluska2016 ***** válasza:
Szívesen. Talán felsoroltam az összes lehetséges hibát, típus sajátosságot. Ha úgy érzed, hogy minden variációban a füles a rossz, akkor gyorsan vidd vissza. Persze az új választásánál figyelj, erre a mikrofonos buktatóra. Az hogy mely márka birtokol egy másik márkát, az elvi és pénzügyi, marketing fogás. Semmi köze a technikai paraméterek, és műszaki tartalomhoz. Mindenki gyárt, jobbat, rosszabbat, olcsóbbat, drágábbat, kéket, zöldet, pirosat... Lehet gyártanak, Samsung és Nokia szabványnak megfelelőt is. (Nem beszélve, ha egy utánzatot/hamisítványt fogtál ki.) Persze magyar törvények (senki nem tartja be) szerint kéne lenni magyar nyelvű használati utasításnak, és a csomagoláson feltüntetve a szabvány, vagy kompatibilitási specifikáció. Tehát ha rá van írva, hogy használható Iphone 6S-el akkor ok. Ha nincs ráírva sem ez sem más típusú teló, az gáz. Ha Android/IOS/Windows mint operációs rendszer kompatibilitás, pedig a fülesek bekötésénél nem számít. Tehát ha ez van ráírva, az felesleges parasztvakítás. Ha ezen Magyar jogszabályoknak nem felel meg a csomagolás, használati utasítás, akkor pereskedhetsz is, ha nem akarják kicserélni. De remélem balhé mentesen meg fog oldódni a problémád. Attól is függ hol vetted.
2016. júl. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Apple Shopban, jelenleg Los Angelesben tartózkodom, tehát direkt igyekeztem a megfelelő helyről beszerezni a fülest. Neten (apple.com) írják, hogy kompatibilis, nekem mégis furcsa így a hangzás, hogy nem "középen" hallom a zenét, hanem kicsit jobbosan.

Köszönöm mégegyszer a gyors válaszokat! :)

2016. júl. 10. 23:37
 10/12 Béluska2016 ***** válasza:
Huh, hát kinti dolgokban nincs tapasztalatom, remélem kedvesebbek és rugalmasabbak, mint a magyar boltosok. Ha konkrét, típus számra (nem csak az UrBeats márkára) az állítja, az Aple hogy jó, akkor az jó. Mert mind mondtam gyárthat más szabványoknak megfelelőt is. (Reméljük nem is hamis kínai, nem tudom milyen a helyzet ez ügyben L.A.-ben, amit vettél.) Az elmondásod alapján én 99.99% -ra úgyérzem, hogy hibás a füles. Tehát cserét javaslok. Gondolom boltban, majd próbálgatják, meghallgatják, kísérleteznek vele. Azért mondtam, hogy az újat rögtön ott próbáld ki, ne legyen vita, ne kelljen visszavinni, stb... Azért meséld majd el mi, hogy történt. Kíváncsi vagyok egy L. A. bolti alkalmazott viselkedésére.
2016. júl. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!