Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nincs jel a műholdon?...

Miért nincs jel a műholdon? (ASTRA)

Figyelt kérdés

Nos, be akartam fogni az Astra 2E/2F/2G (28.2E) műholdat és dishpointer/satpointer (nem android segítségével) nevű webes oldallal kb. meghatároztam, viszonyításból(háztetőhöz), hogy hová fordítsam. Találtam is jelet, viszont nem pontosan a kívánt 28.2E - re, hanem a 19.2E -re volt jel (93%intenzitás és 52%minőség. max) Azután fordítottam egy kicsit tányéron(85cm) a kívánt irányba (nem messze kellet 19.2E től 28.2E ig) és ami meglepő volt, hogy ahová jelzi a satpontinter/dispointer valóban volt valami, ugyanis csupán jelintenzitás volt 97-98 (Ami eddig sosem) de jelminőség az 0%. Eddig minden esetben 91-93 tól + van jelminőség is de akárhova fordítottam nem volt 1% minőség sem, így nem tudtam csatornát bekeresni vele. Lehetséges, hogy egy másik műhold (pl. a legközelebb eső 28.5E EUTELSAT 28A) lehetett az? Mi lehet a gond? Talán már a területemen nem lehet befogni? A műhold pozíciója szerint lehet egész tovább is. Egyébként e beltérim 28.2E Eurobird 1-et ír (mikor arra váltok akkor van jel a 19.2E-n) és arra találja meg a 19.2E Holdat. Lehetséges, hogy hogy kézileg beírt Frekvencián (28.2E - ből) próbálgassam? Légyszi help, köszönöm.

A pozícióm:

Latitude: 48.1840°

Longitude: 22.9018°

A tányér a talajtól olyan 2 méterre van.



2016. júl. 24. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Sok a hold és műszer nélkül nem olyan egyszerű megtalalni a megfelelőt! Jobb ha hívsz szakembert.
2016. júl. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan régi a kérdés, de igen, én is azt feltételezem, hogy másik holdra nézett az antenna. Érdemes ekkor több az adott holdon található frekvenciával próbálkozni, mivel lehetnek egyezések frekvenciákban más-más műholdak között, így az is elképzelhető, hogy mutat jelet a boxod egy 19.2-ről beállított tp-n, csak éppen nem arra néz az antennád. Ügyelj arra a 28.2-t illetőleg, hogy ne olyan TP-vel próbálkozz, ami csak Brit területen fogható, lehet ez volt a probléma!

[link]

Ezek közül azokkal próbálkozz, aminél Europe van írva a foot prints mezőben, pl. 11224 H

Ha ezzel tisztában vagy, akkor bocsi...

2016. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!