Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Acer típusú /5 megás,4 éves/...

Acer típusú /5 megás,4 éves/ fényképezőgépem homályos képeket készít. Mi lehet a gond? Próbáltam benti, kinti képeket készíteni, de homályosak a képek.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Makró nincs bekapcsolva?
2010. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy próba:


Tedd le egy szilárd felületre, fókuszáld rá egy nem mozgó tárgyra, fényképezd le:


Ha a kép tiszta,éles, akkor jó a gép, ellenkező esetben:


-piszkos, poros a lencse,

-a képélességet szabályozó elektronikája hibásodott meg, nem állítja be megfelelően a lencsét,

-a fizikai kontaktus a kis motor és a lencse "fókuszáló" mechanikája között elállítódott vagy kikopott,

-fényképezéskor egy kissé be-remeg a fényképező keze...


Ajánlatos elvinni egy szak-szervízbe tisztítás/javítás céljából.

2010. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Első hozzászólónak:A makro nincs bekapcsolva.Ahol a makrot állítom,az "auto" üzemmódban van.

Másodiknak: megtisztítotttam a lencsét, kezem nem remeg, a többi dolgot én hogy tudnám beállítani amikről írtál? Vagy mit kéne leellenőriznem? Az elemek fel vannak töltve rendesen. Tanácstalan vagyok....

2010. ápr. 17. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok:


Leellenőriztél mindent, amit egy laikusnak szabad (lencse, elem).

Sajnos a többi dolgot házilag jobb, ha nem csinálod, mert ahhoz szét kell "darabolni" az egész gépet. remélem, hogy csak beállítás "mászott el", mert az aránylag olcsó és gyors szereléssel jár.


Ha lapkát kell cserélni a gépben, az sajnos sokkal nagyobb kiadás lesz. Sokszor ugyanannyi Érdemes előtte árajánlatot kérni a szakitól, ha nagyon magas ár, érdemesebb lenne egy új gépet vásárolni (lesz rá garancia, ami a mai világban egyáltalán nem elvetendő szempont).


Bocs , hogy nem tudtam többet segíteni :-(

2010. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előzőhöz:


Bocs, kimaradt egy rész:


sokszor ugyanannyi, mintha vennél egy új gépet, max pár ezer forinttal olcsóbb az alkatrész (mármint az elektronika, vagy lcd kijelző).

2010. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem tényleg új gép után kell néznem. Mosz már homályosan sem fényképez, amit lefényképezek,az tiszta fekete felület marad. Nagyon erős nappali fénynél pedig csak árnyak látszanak. Dew van egy olyan lehetőség is,hogy a dátum rajta legyen a fénykép bal sarkában. Az pedig szépen tisztán látszik. Akkor most mi a baj. Tehát: fekete kép, tisztán kivehető dátummal.
2010. ápr. 19. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Sűrgősen szervíz!


Úgy néz ki, hogy a fényképezőgép fényérzékeny elektronikájával van a gond.

A dátumot azért tudja kiírni láthatóan, mivel azt digitális úton illeszti bele a képbe.

2010. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!