Milyen mikrofont vegyek otthoni hangfelvetelre?

Figyelt kérdés

Elektroakusztikus gitarral együtt szeretnem hasznalni, úgy, hogy a mikrofont és a gitart is a szamitogepre kotnem, hogy fel tudjam venni mind a kettőt.


Csak otthoni hangfelvetelre kellene, tehát nem kell túl drága, de nem tudom milyet valasszak, mert van 3000-ért is, meg tobb szazezerert is. Egy 10.000 Ft körüli megfelelne erre a célra? Kérlek típusokat is irjatok!



2016. júl. 27. 21:20
 1/1 anonim válasza:
Nekem itthon egy Superlux HO-8 -as kondenzátoros mikrofonom van. Megvagyok vele elégedve, pénzben pedig 14 ezret kértek érte. Viszont figyelembe kell venni, hogy a stúdió mikrofonok többsége igényli a 48v-os fantomtápot, ami nélkül nem fogsz hangot kicsikarni belőle. Ha már a gitárt is és a mikrofont is a gépre szeretnéd venni, neked is - mint már másnak is - ajánlanék egy USB audio interfészt, vagyis külső hangkártyát, viszont ez már elég sok pénz, és feltétlenül olyan kell, amiben megvan a 48v-os fantomtáp. Mellékes információ: amit én használok az egy első generációs Focusrtie Scarlett Solo.
2016. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!