Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elfelejtettem a linux rendszer...

Elfelejtettem a linux rendszergazda jelszavamat. Mit tudok tenni az ügy érdekében?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hogy ubuntu14.04 version van rajta, próbáltam utána nézni de sehol nem találtam használható információt mert inkább windowsrol vannak.

A gépen nincsen semmilyen fájl. Én nem értek hozzá.

Kérlek segitsetek!



2016. júl. 28. 07:22
1 2
 11/20 Alain Delon ***** válasza:
8-ra: Tehát külön volt felhasználói és külön root jelszavad?
2016. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
(Szerintem nem volt root jelszava, a sajátját felejtette el.)
2016. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Alain Delon ***** válasza:
12: Linux root jelszó nélkül?
2016. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Igen. Mi ebben a fura? :)

Nem kötelező, hogy legyen root jelszó, bőven elég, ha a user egyben sudoer.

2016. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Alain Delon ***** válasza:
14: Akkor csak van.
2016. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nekem csak felhasználói jelszavam van, root jelszó nincs.

2016. aug. 2. 11:06
 17/20 A kérdező kommentje:
A linuxnál nincsen root jelszó.
2016. aug. 2. 11:07
 18/20 ejbenjaro ***** válasza:

„A linuxnál nincsen root jelszó.”


Na ezt azért így kategorikusan kijelenteni nagyfokú ismerethiányt jelent...


A problémádra visszatérve, hogy nem találod az Ubuntun a root jelszavadat, hacsak nem változtattad meg az alapbeállítást, akkor a felhasználód jelszava lesz, amivel a rendszergazdai jogokat is eléred. Terminálban a sudo parancs segítségével. Grafikus felületen a sudo GUI-s megvalósításainak valamelyikével.

2016. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

off:

A Linux rendszereken akkor van jelentősége a root fióknak ill. jelszónak, ha a felhasználó nem sudoer, "csak" átlag felhasználó (pl. egy cégnél), és egy rendszergazda intézi a rendszer adminisztrációját. Otthoni gépeken általában a felhasználó egyben a rendszergazda is, és sudoer user-ként a saját jelszavával is tud admin feladatokat ellátni. Alapból általában nincs is root jelszó, és biztonsági okokból ez így jó is.

2016. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tehát akkor lépjekbe a "Rendszerbeállitásokba" onnan tovább a "Biztonság és magánszféra" majd onnan tovább a "Jelszó beállitásokba" és oda irjam be hogy sudo pass?

2016. aug. 4. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!