Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Számítógép hőemelkedése, mi...

Számítógép hőemelkedése, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Pára napja vettem észre, hogy a gép úgymond 'üres' állapotban felmelegszik. A furcsa az, hogy az üres járatot úgy értem, hogy ha legalább 5 percig nem nyúlok a géphez, nem használom az egeret, csak egy videót nézek online, akkor elkezdenek a hűtők felperegni. Sokkal hangosabb lesz a gép. Pedig nem csináltam semmit az alatt az 5 perc alatt, csak a videó tovább ment. Majd ha egy kicsit, elég 1 cm-t is megmozdítanom az egeret, pár másodperc múlva érzékelhető a különbség.

A kérdésem: mi lehet az oka ennek?


3 hónapja van új proci hűtő a gépben, bár a legnagyobb hőkilengést az alaplap és a videókártya produkálja.

A gépet rendszeresen tisztítom. Régi 6 éves gép. Semmilyen hardver nem lett benne még cserélve.


2016. aug. 19. 22:10
 1/3 A kérdező kommentje:

Képek a hőmérséklet különbségekről.


1, 5 perc eltelte után:

[link]


2, Miután megmozdítottam az egeret.

[link]

2016. aug. 19. 22:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Monitorozni kéne a processzorterhelést, nem kizárt, hogy ha nem mozdítod az egeret, valamiért megugrik. Az a 63 fok nekem alapból magasnak tűnik, az én 955-öm üresjáratban általában max15 fokkal melegebb mint a szoba, terhelésnél meg max 25 fokkal, 60 fokot még nem ért el soha (3,4Ghz 1.25V, Hyper TX evo). Ha nem tuningolod a procit, akkor 1.2V-ig alul lehet feszelni, nagymértékben csökkenni fog a hőmérséklet.


Persze a fő probléma nem ez, hanem valamilyen program ha nem érzékel aktivitást beterheli a gépet. Nem kizárt, hogy egy kéretlen bitcoin bányász mászott fel a gépedre.

2016. aug. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 vatafak ***** válasza:
jaja meg kell nézned a feladatkezelőt/ütemezőt hátha van vmi ami látszólagos üresjáratban kezd el dolgozni. ha nem is vírus akár win szolgáltatás is lehet
2016. aug. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!