Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy fejhallgatóhoz szeretné...

Ha egy fejhallgatóhoz szeretnék venni egy olyan átalakítót, ami lehetővé teszi hogy egyszerre 2 különböző hangforrást is megszólaltassak rajta, akkor MONO vagy SZTEREÓ legyen?

Figyelt kérdés

Ilyen átalakítóra gondolok:

[link]


Egy ilyennel párosítva:

[link]



2016. aug. 20. 23:57
 1/2 Szirty ***** válasza:

Itt három dolog keveredik, amiknek semmi köze egymáshoz:


1. Mono/stereo

2. A képek

3. Amit szeretnél


Az hogy mono vagy stereo attól függ mono vagy stereo hangforrások jelét szeretnéd-e összekeverni.


Az egyik képen egy jack elosztó látható, ami épp az ellenkezőjére való, nem arra amit szeretnél.

Ez nem két jelforrás hangját közösíti, hanem egy jelforrást lehet két fülessel hallgatni egyszerre (ugyanazt az egyet).


A második képen egy toldó van. Ezt nem tudom miért linkelted ide.

2016. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem keveredik itt semmi, maximum nem érthetően tettem fel a kérdést.

Először is.

A lényeg, hogyha egyszerre 2 helyről kapja a jelet, akkor ne az legyen hogy az egyik a jobb, a másik pedig a bal oldalon szól, hanem mind a kettő szóljon mind két hangszóróban a fejesen.

A jack elosztó alapesetben olyan irányban funkcionál ahogy te is mondod, így is hirdetik, de kipróbáltam itthon is, és visszafelé is működik.

A második képen lévő toldó pedig logikusan azért kell hogy a jack elosztó véget (apa), összetudjam dugni a fejhallgató jack vég szintén apával.

2016. aug. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!