Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni hosszan, szájbarágósan, hogy a VHS videómagnókban hogyan működik a törlőfej?

Figyelt kérdés
Arról a fejről beszélek, ami törli az előző felvételt a VHS kazettáról, mikor fel akarok rá venni egy új videót.

#kazetta #VHS #felvétel #régi #videómagnó #Video Home System #törlőfej
2016. aug. 25. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Röviden annyi, a szalagon a felvétel mágneses jelek formájában van jelen, kb. mintha a homokba lenne rajzolva, lejátszáskor ezt a mágneses jelet érzékeli a lejátszó dobban forgó érzékelő tekercs.

Amikor a szalagról törölsz, a szalagra nyomott mágnes elgereblyézi a mágneses "egyenetlenségeket" simára. Így az olvasófej számára a szalag mágnesesen homogén, azaz üres lesz. Lehet rá mágnesezni újabb felvételt.

A szakmaibb leírást pedig már belinkelték ha mélyebben érdekel a fizikai háttere.

2016. aug. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!