Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tényleg itt tartunk 2016 ban...

Tényleg itt tartunk 2016 ban hogy nem találok a neten irracionális ár alatt video szemüveget?

Figyelt kérdés
Most én vagyok a béna vagy komolyan 640x480 as felbontású videó szemüvegeket árulnak 90e FT ért sony ??? Nem tud valaki racionális korhű ár érték arányú video szemüveget mutatni? Nem okulusz riftet akarok én hogy kövesse a fejemet csak egy átkozott fejre csatoható monitort XXI. századi felbontással írd és mondd legalább 1080sort ! Full hd hát hol élünk? 2002 ben?

#szemüveg #monitor #kijelző #megjelenítő #video szemüveg #VR oculus rift
2016. aug. 28. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele.

Egyszerűen csak túlzottak az elvárásaid.

2016. aug. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan terméket keresel, amit rettentő kevesen akarnak venni, azaz nem lehet városnyi gyárakat ráállítani Kínában. A fejlesztésbe sem ölnek pénzt, mert nem jön vissza soha. A szükséges apró és kis fényerejű display ugyancsak ritkaság.
2016. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel mobile vr-t? Gondolom van okostelefonod. Lehet kapni nem típus specifikusat is.
2016. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem ,nincs okostelefonom ,én a számítógéphez szeretném kötni hogy az ágyban fekve kényelmesen tudjak olvasni mintha aludnék...


De ha 90e ft ért egy bóvli pixelkockás gagyi lcd kijelzőt raknak a szemem elé akkor megette a franc mert én nem fogom elrontani a szemem egy ilyen hulladékkal .


Ugyebár abból indultam ki hogy ma már minden kütyüben full hd meg retina felbontás dolgozik és az amoled kijelző sem milliós tétel ilyen pici méretben hiszen az árát főleg az átmérője határozza meg de úgylátszik bilibe lógott a balkáni kezem .


Nem hinném hogy japánban ne lenne egy ilyen szemüveg full hd amoled kijelzővel 50e ft ért beszerezhető de itt a sötét középkorban úgysem találok még neten sem rá.


Szomorú hogy itt tartunk ha tényleg nem gyártanak ilyet ,akkor milyen más megoldást lehet kitalálni ilyen olvasáshoz?


Az okulus riftek sejtésem szerint tudnák az igényeimet de az drága és túl nagy bumszli ami kilóg a fejemről ,és ha oldalamra fordulnék lehet már zavarna.

2016. aug. 31. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint HTC Vive használó mondom, ezeken a szemüvegeken már egész kényelmesen el lehetne olvasgatni.

Felbontás 2160x1200 (1080x1200 per szem) Rift-nél is ekkora.


Ha sokallod ezt az összeget (kényelmes olvasásért nyilván az) akkor két megoldást tudok elképzelni számodra.


MobilVR: Azt írtad nincs okostelefonod. Ezt pótoljuk attól függően, hogy milyen élményt szeretnél veszel egy FHD felbontásút (elég a legolcsóbb gagyi, árukereső szerint ez 50K; kínából lehet kapsz olcsóbbat, annyira figyelj, hogy 5"-os legyen a kijelzője.)Felbontásban mehetsz feljebb, lejjebb ne.

Ha ez megvan akkor veszel hozzá egy olcsóbb VR headset-et. Ne a cardboard-ot, az baromi kényelmetlen. eBay-en 4-5000 vannak egész kényelmesek is. Vannak programok amik segítségével össze tudod kötni a gépeddel, és akkor csak, mint monitort használod.


A másik lehetőség a kínai vagy más márkás VR szemüvegek.

Nemrég jött ki egy kínai (pontosabban Kínában elég sok és sokféle jelent meg). 4k felbontása van 1080p/szem. Játékra szerintem kevésbé alkalmas, mert csak 60Hz; de olvasáshoz kitűnő 350$ írnak árban.

Erről lenne szó: [link]

(Ha csak olvasáshoz veszed akkor inkább ezt ajánlom. Vive/Rift-nél sokkal nagyobb felbontás, a telefonos VR ehhez képest gagyi.


A másik amiről tudok, az gyakorlatilag egy kínai Vive klón. eredetileg ~550$ körül van, de ezen az oldalon nevetségesen olcsón árulják. Felbontásban mindenben hasonlít a Vive-ra, olvasáshoz ez is kitűnő:

[link]


Ha valamiért nem akarsz külföldről rendelni, akkor megoldásnak marad a használt Oculus Rift DK2. Hardverapról 100K körül árulják. 1920x1080 (960x1080 per szem)

Ezt ajánlom a legkevésbé, jelenleg túl van árazva (és használt, meg újonnan már nem lehet beszerezni)



Ha a Vive klónt annyiért adják, mint ki van írva én azt ajánlom, utána a 4K-s VR-t(csak az ára miatt, mert 100$-al drágább). Ha ez sem jön be akkor maradt a használt DK2 vagy a MobilVR.


Nézd meg ezt az oldalt, megmutatja, hogy kb. milyen képe lenne. A legkisebb felbontás a DK1 (kb. HD kijelzős mibilVR), szinte olvashatatlan a szöveg. DK2 (~FHD mobilVR) valamivel jobb. A 3. a Oculus CV1/HTC Vive felbontása. Ezen már egész szépen lehet olvasni. (Oculust nem használok, de a Vive felbontását "SS"-el sokat javítható.) Az utolsó a 4K-s felbontás, gyönyörű, kb. ilyesmit kapnál a kínai 4k-s szemüvegtől.

(nekem csak IE-ből nyitotta meg:

[link] )


Az általad említett video szemüveget még soha nem használtam, de szerintem az általam említetteket sokkal jobban megéri megvenni, az áruk nem vészes viszont felbontásban lényegesen felette vannak. És persze ha játékra vagy 360 fokos videókat szeretnél nézni akkor azt is lehet.

2016. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban utána néztem ennek a Vive klónnak.

Rosszul emlékeztem hivatalosan még nem is kapható. Az oldal amit az előbb linkeltem valószínűleg nem frissít, vagy csal előrendeléseket vesz fel, esetleg kamu.

Most már olyan árakat olvasok, hogy 800$-ért akarják majd adni.

Ezen a linken lesz hivatalosan megvásárolható:

[link]


Szóval akkor számodra szerintem marad a 4K-s szemüveg, mint legjobb lehetőség.

2016. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!