Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 40 wattos hangszóróhoz milyen...

40 wattos hangszóróhoz milyen akksit kéne használjak?

Figyelt kérdés
Hali. A közeljövőben szeretnék készíteni egy bluetooth-os hangfalat ami kicsi, elfér egy hátizsákban de mégis nagy hangerővel bír viszont szépen is szól, nem recseg. Kinéztem egy 10 cm átmérőjű 40 wattos hangfalat és barátom össze tudna "dobni" egy 20 wattos erősítőt hozzá. A probléma az erőforrás mert nem akarok egy batár nagy akksit a kis méret miatt. A másik pedig az hogy az akksi ára (töltővel) horribilis. Ha a 20 watt helyett csak 10-et használnánk az erősítőnél az megoldaná az akksi méretbeli problémáját? Segítségeteket kérem. ;-)

2016. szept. 18. 00:38
 1/2 anonim ***** válasza:
40 wattos hangfalat meghajtani 20 wattos erősítővel. Ez a terv. Ennek mi értelme van? Hogy gondolod? Keveset adsz be, de sok jön ki a végén? Ez ugye marhaság. Meg hogy még annyit sem, hanem a felét. No ez a csúcs. A végén lapos elemmel fogod meghajtani az erősítőt...
2016. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy egy picit késve, de azért még írok... szerintem egy 12V-os akkumulátort kéne, ha nem akarsz nagy, nehéz aksit, akkor egy szünetmentes tápegység 12V-os aksiját kéne használnod. Kicsi, könnyű, olcsó, célnak megfelel. Nem számítanak a wattok, az erősítő áramfelvétele ne legyen nagy az aksihoz, bár kétlem... gondolom autóhangszórót használsz hozzá... :) Mondjuk ez nekem is témába vág, mert én is a barátommal tervezek, egy hasonló "project"-et.
2016. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!