Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen ellenállás kell hozzá?...

Milyen ellenállás kell hozzá? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Egy RC autó nyáklapjából és motorjaiból építettem egy RC hajót. 2 motor van, egyik az előre-hátra, másik a jobbra-balra. Előre hátra kiváló, de jobbra-balra meg se moccan a motor, és nagyon melegszik az ellenállás a nyák lapon. Feszültséget azt adna a motornak, legalább is a multiméter szerint 7,5-8V-ot, de a motor áramfelvétele nagy lehet a motornak, és valószínűleg ezért melegszik az ellenállás. Alapból nem melegszik, ha nincs rajta fogyasztó. Esetleg nagyobbra vagy kisebbre cseréljem az ellenállást, hogy a motor működjön? (Egy 15ohm-os ellenállásról van szó) Az értelmes és hasznos válaszokat előre is köszönöm!

2016. okt. 13. 18:33
 1/9 Szirty ***** válasza:
66%
Mi meg az értelmes és informatív kérdésért lennénk hálásak!
2016. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a kérdés értelmes, lehet kevésbé informatív, de ha leírod, hogy mit nem írtam le, akkor leírom „informatívabban”. A másik, én nem mondtam, hogy a válaszért hálás vagyok, csak azt hogy ,,az értelmes és hasznos válaszokat köszönöm!” Igazából a kérdésem (ami teljesen értelmes!) az az lenne, hogy ,,nagyobbra vagy kisebbre cseréljem az ellenállást, hogy a motor működjön?”
2016. okt. 13. 21:15
 3/9 Szirty ***** válasza:

Zavaros.

Az RC autóban ugyanez az áramkor ugyanezekkel a motorokkal működött?


"nagyon melegszik az ellenállás a nyák lapon"


Milyen NYÁK lapon melyik ellenállás?

Látni kellene a kapcsolási rajzot...

2016. okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy RC nyáklapon melegszik egy ellenállás, ha a távirányítóján nyomom neki valamelyik iránygombot (jobbra-balra). Az a motor, amit használtam volna, azt meg se mozdította, most egy kisebb motorral próbálkozok, ami forog, de az az ellenállás akkor is melegszik. Kapcsolási rajzot sajnálom, de nem tudok mutatni.
2016. okt. 15. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyanítom nem igazi RC modelllről van szó, mert oda ettől több kell... Szabályzó, vevő, stb... Javaslom vágd ki a kukába az egészet, valószínű zárlatos a motor tekercselése. Márpedig azt nem lehet javítani
2016. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem egy komoly 50 ezres RC modell, hanem egy 15 ezer forintos távirányítós autó! Nem egy „profi” cucc! Egy nyáklapon van minden! Ezen melegszik EGY ellenállás, van a nyák-on több is, de csak az az egy ellenállás melegszik, amikor nyomom neki jobbra vagy balra. Ezt gondolom cserélni kéne, mert ha sokáig használom, akkor biztos túlmelegszik. Ezt nem tudom, hogy kisebbre vagy nagyobbra cseréljem! A motor közvetlenül az akkumulátorról tökéletesen működik!
2016. okt. 16. 22:30
 7/9 Szirty ***** válasza:

"Ezen melegszik EGY ellenállás, van a nyák-on több is, de csak az az egy ellenállás melegszik"


Az ellenállás funkciójának ismerete nélkül nehéz lenne megmondani mire cseréld. Ezért kell a kapcsolás.


Valószínűleg nem az ellenállás van itt baj, a túlzott melegedés csak az igazi probléma következménye.

Olyan mint ha a villanykapcsolót akarnád cserélni amikor kiég az égő, mert a kapcsolóval nem reagál a kapcsolgatásra.


Próbálgathatod, cserélgetheted, esetleg átkötheted. Vagy jobb lesz ettől vagy elszáll valami még benne.

2016. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első körben cseréld fel a két motort, mert inkább arról van szó, hogy a motor rossz. Vagy nem egyforma a két csatorna a vezérlőn, és a második csatorna nem képes meghajtani a motort. Egy ellenállás cseréje ezt nem fogja megoladni. Az, hogy melegszik egy ellenállás az tulterhelést jelez.
2016. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is attól tartok, hogy nem elég az ellenállást kicserélni…
2016. okt. 17. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!