Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sajna otthon hagytam a laptop...

Sajna otthon hagytam a laptop töltőmet. A barátnőm 20 V-os töltőjével tölthetem-e az enyémet?

Figyelt kérdés

Az enyém 19 V-os. Ráadásul neki Fujitsu Siemense van nekem pedig ASUS. Légyszives, segítsen valaki!

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. ápr. 25. 21:03
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:
nemhiszem H kéne kisérletezned vele.
2010. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha pontosan 19 V-os lenne, és a teljesítménye(Áramerősség) is elegendő, és a csatlakozó is stimmel, akkor igen. De 20 V nem 19 V, szerintem ne próbálkozz, de persze lehet hogy nem lenne semmi baja attól az 1 V-tól, de túl drága egy laptop a kísérletezéshez. Nekem van egy univerzális tápegységem, aminek 1 V-onként lehet beállítania feszültségét. Ha mindegy volna akkor 2 V-onként kellene állítani. :-)))
2010. ápr. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 LASFASF ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne kipróbálni.
2010. ápr. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

.



Én próbáltan a 20V -os Compaq laptopom ugyanilyen szituban, 18,5V-os táppal gyönyörűen megy. Csak arra figyelj, hogy a teljesítménye legalább akkora legyen. Tudjon annyi ampert. Az is inkább azért fontos, hogy ne vágd tönkre a berátnőd tápegységét.


Amúgy a netbookomban is megnéztem, kapcsolóüzemű táp van benne. Ha alacsonyabb feszültséggel táplálom, akkor max nagyobb áramot vesz. Ha nem bírja tartani, akkor nem tölti az aksit. Ha magasabb a táp, akkor magasabb. Melóban van egy masinánk, ami 24V-os tápról megy mert nincs sajátja. Nem is melegszik, az eredetivel viszont melegedett, amíg el nem hagyta a kollégám. Ennyi.

Szóval a sok nagyokosnak üzenem, ne tojjanak be mert plusz egy volt van a laptopban.


A fő szívást az okozhatja, ha a tápdugó nem illeszkedik rendesen, azért rendesen meg tudja pörkölni ha lóg. Előtte kikapcsolt állapotban próbálgasd bele a csatlakozót.



.

2010. ápr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A saját kontódra te is óvatosabb lennél...........
2010. ápr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nem nagyon értek a dologhoz, ezért kérdeztem. Hát... a töltőnkön az input ( 100-120 V) megegyezik, és a feszültség is. Különben a gépem útmutatója azt írta, hogy ha a töltő a feszültségen belül van, világít a kis ikon a gépemen. Itt világított. A gép sem jelezte, hogy valami baj lenne, felismerte a másik töltőt. A barátnőm adaptere tökéletesen beleillik a laptopomba. De azért nem kísérletezgetek vele többet... feltöltöttem a laptopot, semmi baja, de nem akarom többet ezt megkockáztatni.

2010. ápr. 26. 10:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a polaritás ugyanaz (márpedig ha töltötted vele az akkudat nyilván ugyanaz ..) az 1 V különbség nem okozhat semmiféle gondot (ennél adott esetben agyártói szórás is nagyobb különbséget produkál, de még az akku töltöttségi állapota is). Az viszont fontos, hogy az adapter terhelhetősége nagyobb legyen, mint amit a notebook igényel (Ha a gépen fel van tüntetve az igényelt áramnagysága, az adapter tudjon annyit leadni).


maci

2010. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!