Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangtechnikánál hogy van ez?

Hangtechnikánál hogy van ez?

Figyelt kérdés

Néztem egy 180 W-os 3 utas hangfalat amihez ugye kéne erősítő (Az Ohm-ot nem tudom,nem látni a hangfalról készült képen). Tudnék szerezni egy 20 W-os erősítőt.

Ha az Ohm stimmel akkor ez az erősítő mennyire lenne elég? Vagy mekkora erősítőt kéne egy ekkora hangfalhoz venni?



2016. okt. 17. 20:46
 1/7 dirtboy ***** válasza:

mindig ezeket a Wattok,miért nem lehet soha semminek a márka nevét és pontos típusát leírni?


a hangszórót multiméterrel megtudod nézni hogy hány ohm-os.

2016. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az erősítő típusát nem tudom a hangfal típusa Pioneer CS-7030.
2016. okt. 17. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazábol nem értelmes a kérdés, tehát a válasz:

De az jó lesz hozzá.

2016. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor,hogy egyértelmű legyen 180W-os hangfal egy 20 W-os erősítővel mennyire jó párosítás?

Vagy milyen teljesítményű erősítőt ajánlanátok egy ekkora hangfalhoz?

2016. okt. 17. 21:05
 5/7 dirtboy ***** válasza:

én úgy látom hogy az 190W music power és 8ohm.

a music power egy kamu érték lesz,kár hogy RMS érték nincs jelölve,az kb a fele.


az erősítő tehát minimum 8ohm stabil legyen.

az erősítő nem jó ha alul van méretezve mert akkor nagyobb kivezérlésen használjuk,ami meg magasabb torzítást is jelent.

jobb ha izmosabb erősítővel hatunk és akkor nem tekerjük ki,sokkal jobb dinamika van. ésszel kell használni és nem károsodik semmi.

20W rms teljesítményű erősítő szerintem gyenge de ne csak a Wattot azt is nézd hogy minőségi jó hangú erősítőt vegyél.

2016. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 20W-os erosito termeszetesen jo a 180W-os hangfalhoz. Persze max 20W-ot fog leadni, de ezt gondolom mar tudtad meg mielott kerdeztel volna.

(Forditva nem jo, 180W-os erositot kotni egy 20W-os hangfalra, azonnal elrepul a tekercs a hangfalbol, kb 1 meterre :-D )

2016. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dirtboy ***** válasza:

/(Forditva nem jo, 180W-os erositot kotni egy 20W-os hangfalra, azonnal elrepul a tekercs a hangfalbol, kb 1 meterre :-D )


a hülyeséged repül el 1 méterre

a 180W ra képes erősítő nem azt jelenti hogy csak 180W leadását tudja,tud az 1W-ot is meg még kevesebbet.

az ember meg azért rendelkezik aggyal hogy használja így a nagyobb teljesítményű erősítővel is lehet használni kis teljesítményt bíró hangszórót. beállítás kérdése a dolog.

2016. okt. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!