Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet adatot visszaállí...

Hogyan lehet adatot visszaállítani minidisc lemezről?

Figyelt kérdés
Adott egy lemez, melyről átvettem egy hanganyagot, viszont az átvétel hibás lett valamilyen okból. Miután végzett letöröltem (erase) a minidic-ről az anyagot, viszont nem írtam felül. Vissza lehet még hozni az adatokat róla? Gyakorlatilag a TOC hiányzik, ezt törli ilyenkor a felvevő. Sony Minidisc MDS-JE510 felvevőm van. Komplett lemezről kellene az anyag, nem csak egy track. Köszönöm!

#Sony #visszaállítás #recovery #minidisc #adat-visszaállítás #Sony MDS-JE510 #MDS-JE510
2016. okt. 19. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy.
2016. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Vissza lehet állítani, csak kicsit bonyolult.

Neten van leírás róla, hirtelen most nem tudom elővakartni.


Egyszer csináltam ilyet, annyira emlékeszem, hogy kellett hozzá egy másik lemez is. Pont akkora mint a törölt. (74 v. 80 perces) Csinálni kellett erre a másik lemezre egy felvételt, ami a teljes lemezt kitöltötte. Utána valahogy be kellett csapni a készüléket, a pontos módszert most nem tudom, de az biztos, hogy ki kellett húzni a konnektorból, és a teleírt lemezt ki kellett cserélni a véletlenül töröltre, és valami gombkombinációt nyomva tartva kellett áram alá helyezni, amitől nem olvasta le az új lemez TOC-t, hanem a régi teli lemezét használta.

Trackfelosztás, miegymás törlődik, de a ahngfelvétel "ömlesztve" átjátszható lett.


Asszem a neten TOC-cloning a neve az eljárásnak.

Még keresem...

2016. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Utána valahogy be kellett csapni a készüléket, a pontos módszert most nem tudom, de az biztos, hogy ki kellett húzni a konnektorból, és a teleírt lemezt ki kellett cserélni a véletlenül töröltre, és valami gombkombinációt nyomva tartva kellett áram alá helyezni, amitől nem olvasta le az új lemez TOC-t, hanem a régi teli lemezét használta"


Magyarul sehogy! :D


Ez kész, ezt a sok hülyét, aki ideszabadult...

2016. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Na, valamit találtam.

Keresgélj a minidisc.org oldalon.

Egyelőre ezt találtam:

[link]

Lehet hogy pont az 510-es nem tudja ezt az eljárást, ugyanakkor emlékszem, hogy egyszer már csináltam ilyet, csak nem tudom hogy azt még a régi 510-esemmel, vagy a mostani 940-el.

2016. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kettes, négyes, ha a szemem láttára vissza tudsz nyerni ezzel a módszerrel, amit írtál adatot egy minidiscről, akkor a teljes vagyonomat (25 milliós lakás+kb 5 millió ingóság) rád iratom!
2016. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

jó magyar Ft-ért, megpróbálható...

(házilag szinte, lehetetlen)

árak:

[link]

NEM HDD ALAPÚ, VAGY VÍRUSOS ADATHORDOZÓK bekezdés

MD "kazetta" (minidisc lemez)

2016. okt. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na, ebben a pillanatban sikerült, nem akkora ördöngősség, csak azt felejtettem el a közben eltelt 17 évben, hogy hogyan kell belépni szerviz módba.

Szóval a lényeg.

Tele kell venni egy lemezt egy folamatos trackkel.

Utána a készüléket lekapcsolni, hogy felírja a tartalomjegyzéket előtte.

Utána áramtalanítani.

Bekapcsolni szerviz módban (áram alá helyezés közben bizonyos gombokat nyomni, az ötösnek majd megmutatom az ingatlan ajándékozási szerződés után, hogy melyik gombokat.

Ki kell venni a teleírt lemezt.

Be kell tenni a véletelül törölt lemezt.

Áramtalanítani.

Ismét bedugni.

Bekapcsolni.

Valami lemezműveletet végezni, hogy a készülék írni akarja a TOC-t. (pl elnevezni a lemezt)

Kikapcsolni.

Mivel azt hiszi, hogy a teli vett lemez van benne, csak el lett nevezve, egy új TOC-t fog ráírni, ami tartalmazza a lemez nevét, és azt, hogy egy tracket tartalmaz, ami 0:00-tól 79:59-ig tart. Ezután már le lehet játszani.


Kételkedőt, aki felajánlotta a teljes vagyonát, várom privátban, hogy az ügyvédeink hol, mikor ülnek össze az ajándékozási szerződés ügyében.

Természetesen elvárom, mivel nincs sok pénzem, hogy a vagyonosodási illetéket is kifizesse helyettem, legfeljebb kicsit jutányosabb alkbért fogok megállapítani. Nem vagyok lelketlen ember, nem akarom hogy az utcára kerüljön.

2016. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Arról volt szó, hogy a szemem láttára megcsinálod, azzal a módszerrel, amit leírtál. Messziről jött ember azt mond amit akar.
2016. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy hamukázol, ezzel a módszerrel biztos, hogy nem lehet visszanyerni. Kürt Kft. meg tudja csinálni.
2016. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kürt kft merevlemezekkel foglalkozik, nem minidiscekkel.


Nem hamukázom, amikor még a MiniDiscnek nem volt olcsó alternativája, rengeteg felvételt készítettem, és olykor becsúszott egy-egy véletlen törléses baleset. Én kérek elnézést, hogy a legutoljára 1999-2000 tájékán alkalmazott módszert nem tudtam azonnal, fejből leírni.

Az biztos, hogy az MDS-JB930 készülék tudja ezt. A kérdező által írt, Magyarországon elsőként forgalombahozott MDS-J510 tudja-e, abban nem vagyok biztos, mivel nálam most nincs belőle működő példány, hogy kipróbáljam.


Baromira bírom, hogy olyan emberek írnak itt dolgokat, tényként kijelentve, akik a Minidisc megjelenésekor még csak merevedések voltak az apjuk f**zában.

Az viszont valóság, hogy egy teleírt lemez tartalomjegyzékét leklónozva egy véletlenül törölt lemezre, vissza lehet hozni a törölt felvételeket.

Igaz, hogy ez igényel némi utómunkát, főleg ha a törölt lemez tartalomjegyzéke tartalmazott egy rakat szerkesztést, tördelést, szakasz kivágást, stb. Ezeket lehet megcsinálni újra.


Igen, arról volt szó, hogy a szemed előptt megcsinálom.

Természetesen a közjegyző munkadíjt is te fogod fizetni, aki az egésznek a megtörténtét, és valós voltát tanúsítja.

Hol, mikor, időpont, hely? Ugye azt te sem gondoltad komolyan, hjogy egy fórumon beszólogató ismeretlen trógert majd beengedek a lakásomba? Elég baj lesz nekem, hogy a leendő házamban fogsz lakni még pár évig.

2016. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!