Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Trust Tytan 2.1 nem bírja a...

Trust Tytan 2.1 nem bírja a mély hangot, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Leírom konkrétan mi van... Vettem egy 2.1 hangfalat, a Trust Tytan t. Elméletileg 60 W RMS és 120 W Peak Power. RMS ben 40 a mélyládáé, de nagyon sz@rul megy, már hogy ezt mondjam... 50 és 60 Hz között szép mélyhangot ad, de 50 alá nem akar menni, mintha le lenne filterezve. Gépen is mobilon is csekkoltam. Mivel Jack dugó nincs rajta, mármint a mélyládán, csupán 4 db RCA csati, 2 kimenet a szateliteknek, és 2 bemenet, aminek a vége a fő hangszabályzóba kerül, abból jön ki egy Jack dugó, illetve van rajta egy In és egy Out csati szintén Jack dugóknak. Mindenféle módon próbáltam, mélyhang maxon, gépen is mobilon is, próbáltam hogy nem dugom be teljesen a Jack ot, minden a fenét kipróbáltam, és semmi. A konkrét probléma a mélyláda hangszóró kilengése... Egyszerűen borzalmas, mintha meg lenne dermedve. 40 Hz t közelít, vagy alá megy, és semmi, mintha deaktiválódna. Láttam a youtube on, elég szépen leng, de akkor nem értem nekem mért nem... Többnyire jól szól, de némelyik zenénél pocsékul, pedig a másik hangfalam jobban bírja, ezen is csodálkoztam. Ott csak 45W RMS van, 25W a Sub on, ami Peak ban is max kb 50W. A konkrét tesztalany a Bassotronics-Bass I Love You szám, amitől a másik hangfal megremegteti az ablakot, de ennek meg sem kottyan. Egy az hogy nem is nagyon ad ki mély hangot a szám alatt, és inkább a basszust viszi, de még csak meg sem próbálja, pedig gyanítom, a hangszóró simán végezné a dolgát. Arra gondoltam lehet az erősítővel lehet gond, esetleg a filter résszel? Jelenleg másik erősítőre nem tudom kötni, hogy leteszteljem, ezért fordultam hozzátok. Orvosolható ez a probléma? Kissé aggasztó hogy nem minden zenében hallom azt a hangzást amit szeretnék, nem számítottam rá, hogy 60W RMS től annyit sem kapok helyenként, mint egy 45W ostól... Pl másik példa. Eminem-Go To Sleep számnál az elején mikor elkezdődik a mély hang, nagyon szép a kilengése és a hangzása. Mikor FloRida-Elevator számát kapcsolom, ott szintén az elején lenne egy elég durva mélyhang, de szinte semmi, nem is próbálkozik a leadásával. Van valakinek ötlete?
2016. okt. 19. 15:35
 1/4 Zzzoli ***** válasza:

Egyik megoldás az hogy a sub erősítőt végig nézed és áthangolod az lc szűrőket, másik megoldás hogy felrakod a hardverapróra melegében hogy ne bukj túl sokat.

Aztán nézni kell valami erőteljesebb, drágább árfekvésűt!

2016. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valahogy kerítek egy mérőt, és le fogom csekkolni, de eladni nincs szivem... Erőteljes sub hangzása van, csak néha hiányzik a mély. Inkább javítanám :S Mikor igazán odab*sz, és tolja rendesen, olyankor a tüdőm is kifelé szakad, szóval az ereje okés, a hangzása nem :/
2016. okt. 19. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a baj, ha youtube videó alapján vesz valaki hangfalat ès előtte nem hallgatja meg.
2016. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. Sok tesztet néztem és bejött, és mivel az üzletben elég sietős kellett legyek, nem akartam húzni az időt a teszttel, de sebaj, majd lesz valahogy...
2016. okt. 20. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!