Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 2012-től megszűnik a jelenlegi...

2012-től megszűnik a jelenlegi tv-s műsorsugárzás és digitálisra áll át. Ehhez kell egy átalakitó ami átalakitja a jelet. Ha egy lakásbn van 3-4 tv ami egy antennáról megy akkor ha bejön ez a dolog akkor az összes tv-hez venni kell egy átalakítót?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt huhoglyák már kb 4 éve szóval szerintem ez is akkorr lesz kész minta 4 es metró..


Egyébként ha megszünne sem lenne nagy veszteség jó nagy szar már régóta plusz ott az internet ha érdekel valami..


Én spec már 10 éve nem nézek tv-t, a készüléket is elajándékoztam..


Ha vmi érdekel megtalálom a honlapon vagy a youtubon, vagy az mti-nél..

2010. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A reklámokra meg nem vok kiváncsi...
2010. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

--ly + j


(de reggel van még)

2010. ápr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben földfelszíni sugárzással (tetőantennád van, nem parabolád, kábeltévéd vagy egyéb pl. IPTV szolgáltatásod) nézed jelenleg a földfelszínen továbbított adókat (M1, RTL, TV2 + a helyik), akkor 2011. december 31. után csak az MPEG4-es digitális földfelszíni vételre felkészített televíziók (így az ilyen tunert tartalmazó tv-k, vagy a saját tunerrel nem rendelkező, ezért külső set-top-boxot használó jelenlegi tévék) által lesz nézhető a földfelszíni sugárzás.

A dátum az tervezett, de az EU-s normatíva és a frekvenciagazdálkodás miatt nagyon nem lehet húzni.

Az átállás nem érinti az analóg rendszerben továbbított kábeltévéket, azok a továbbiakban is az általuk választott technológiával továbbíthatják a műsort.


Az átállást követően tunerenként egy csatorna nézhető, azaz ha négy-öt televíziókészüléked van, akkor négy-öt külső egység szükség, ha a tv egyébként nem ismeri az MPEG4-es DVB-T rendszert. [A képcsöves tévék biztos, hogy nem ismerik, az LCD, LED és plazmák között akad olyan, amelyik ismeri. Fontos, hogy az, hogy a DVB-T vételére alkalmas még nem azt jelenti, hogy a magyarországi DVB-T-t is tudja venni, mert ehhez nem MPEG2-es, hanem MPEG4-es tuner kell!]


Az átállás szempontjából amúgy nem vagyunk lemaradva. A reklámok is mennek már a tévékben az átállásról.

2010. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem átalakítót ne vegyél, hátha bejön a világvége... Majd ráérsz 2013 januárjában, ha mégse... =D
2010. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!