Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Denon avr1404 házimozierősítőm...

BencePapa kérdése:

Denon avr1404 házimozierősítőmbe kinyírtam a végfokot. Magam szeretném megcsinálni. Megoldható? Tudtuk segíteni?

Figyelt kérdés

Hobbiszinten értek az elekrtonikához és tudok forrasztani. Sajnos összeért a + és - vezeték amivel kinyírtam az erősítőnek a végfokát elméletileg és annak a cseréje 15-20-25 ezer ft.

Ugye teli van ez a szerkezet, mindenféle tranzisztoroktól kezdve, biztoksítékokon keresztűl, végfokmodulokon át az ellenálásokig. Az a gond hogy a nyákokba beilessztett ezernyi egy dolog baromira összezavar. Nem tudom, hogy is álljak neki. Mit nézzek meg és mivel? Mivel tudom ellenőrizni hogy az a modul éppenséggel jó-e? Tudok- e olyat venni? hol érdemes? [link] itt találtok egy tök jól végigfotózott belsőrészt. Köszönöm előre is. :)



2016. nov. 12. 21:53
 1/8 nontau ***** válasza:
Fényképezd le a végfpkot és küld el a tvszerviz@hotmail.címra, akkor látom és találunk megoldást. Általában csak az un. IC-ék mennek 6tönkre de mind. Fénykép után okosabbak leszünk, megx
2016. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nontau ***** válasza:
tvszerviz@hotmail.com!!, lemaradt a vége!!
2016. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Megoldható? Tudtuk segíteni?

Hobbiszinten értek az elekrtonikához és tudok forrasztani."


Ezek alapján autószerelőnek is jelentkezhetnél, gondolom fújtál már fel kereket és kocsiablakoz is tudsz mosni.

Szóval ne törődj vele hogy érzed magadban a páka varázsát, nyugodtan felejtsd el ezt az erősítőt, ez nem hobbi szint.

Ha mégis gyakorolnál rajta, itt a doksija a kapcsolási rajzával és az alkatrészek listájával.

[link]

Darlington kapcsolású végfok van benne, párba kell válogatni hozzá a tranzisztorokat.

[link]

De inkább keress előbb egy hobbi elektronika fórumot, mert ez nagyon nem az.

Ott kaphatsz segítséget. Itt max útbaigazítást.

2016. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nontau ***** válasza:
Fenti hozzászólás helytálló, előző válaszom még kávé előtt volt. Nehéz végfokot javítani!! Én külső tápról indítom ha úgy gondolom megcsináltam és ha 200 mA a nyugalmi áramfelvétele általában működik, tehát nem árt a műszerezettség sem.
2016. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zzzoli ***** válasza:

Gondosan át kell méregetni az összes félvezetőt, a végtranyóktól, a meghajtókon át, a legkisebb tranyókig diódákig, ellenállásokig.

Kicserélni az összes rossznak vélt alkatrészt, ügyelni hűtőbordára visszaszerelésnél a szigetelésre.

Ha a helyén próbálod és valamin átsiklasz, akkor a bekapcsolás pillanatában összenyithat a vége és máris veheted az új garnitúra alkatrészt.

Legegyszerűbb dolog egy megfelelő izzó sorbakötése a tápokkal, de jobban jársz ha áramkorlátos külső tápegységgel próbálgatod!

2016. nov. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Kicserélni az összes rossznak vélt alkatrészt,"

Ahhoz tudnia kellene hogy mi az és hogyan működik, milyennek kellene lennie amikor jó.

2016. nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Igen ez nem hobby szint az tény. Én csak addig akarok elmenni a javításában, ameddig értek hozzá és újra össze tudom rakni. Természetesen, ha olyan problémába ütközök, akkor szervíz vagy új és eladom ezt alkatrésznek. Küldöm a fotókat!
2016. nov. 13. 12:27
 8/8 A kérdező kommentje:

Elvittem nonatu kommentelőhöz az erősítőmet meg a haveromét is. emailje: tvszerviz@hotmail.com

Mindenkinek nagyon ajánlom nagyon jófej és tényleg ért hozzá . Ha bárkinek van gondja az erősítőjének vagy tv-jének stb... vigye hozzá, mert nagyon korrekt és jó áron dolgozik!

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

2016. nov. 13. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!