Templeton Peck kérdése:

Tv okosítót keresek, pld chromecast, vannak még alternatívák?

Figyelt kérdés
Egyáltalán chrome cast-ról lehet-e külső hdd-ről videót nézni?
2016. nov. 15. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Közvetlen alternatíva az EZCast. Ezek elsődleges célja a telefon vagy számítógép képernyőjének tükrözése a tévén. Nem lehet csatlakoztatni HDD-t, de a hálózaton lévő megosztott HDD-ről már tudnál lejátszani (EZCast biztosan támogatja a DLNA-t, a másikhoz nem volt szerencsém). Ha teljesértékű médiajátszó kell, akkor mást kell keresned. Pl. Amlogic box, Libreelec-el.
2016. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor meg veszek egy ibm alaplapot és arra teszek Libreelec-et, de ez a google chromecast mit is tud? hdd-ről usb-n keresztül nem lehet vele semmit se kezdeni?

Mert nekem így konkrétan marhaság, hogy nas-t tegyek be még pluszba, mert minek! Nekem az kell, mondom, hogy beteszem az ibm monitorhoz a mitudom én milyen ketyerét és kész :) Más kérdés, hogy ibm tv-t akarok csinálni és erről senki nem dumál le :)

2016. nov. 16. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:

A Chromecast dongle egy un. UPnP/DLNA renderer. Azaz a kapott UPnP/DLNA tartalmat szolgai módon kirajzolja a képernyőre. Itt a vége. Ahhoz, hogy működjön kell egy DLNA szerver a hálózatba.

Ez lehet NAS-on futó szoftver, de elég a Windows Media Player is. Ezen kívül több tucat ilyen szerver érhető el, Serviio, MiniDLNA és társaik. Nem próbálgattam eleget ezeket, nem tudok tanácsot adni, melyik a jó.

Kell még egy DLNA control point, amivel az egészet vezérled, azaz kijelölöd a szerveren, mit játsszon le. Ez is lehet szimpán maga a Windows. Ha mindent jól csináltál, akkor a lejátszók és szerverek vidáman mosolyognak az Intézőben: [link] (piros = lejátszó, sárga = szerver)

A lejátszásnál egyszerűen a Windowsból küldheted a tartalmat a megfelelő lejátszóra: [link]

Eddig ez volt a DLNA, a Chromecast csak ennyit tud + képernyőtükrözés. Itt egy érthető cikk az egészről: [link]


Most megpróbálok a többi kérdésedre válaszolni:


hdd-ről usb-n keresztül nem lehet vele semmit se kezdeni?

Nincs rajta USB, sőt semmiféle csatlakozó a HDMI-n kívül. Azaz nem tudsz hozzá eszközt csatlakoztatni, 100% tiszta hálózati lejátszó.


Nekem az kell, mondom, hogy beteszem az ibm monitorhoz a mitudom én milyen ketyerét és kész :)

Tehát neked teljesértékű médiajátszó kell. Vagy HTPC, ahogy írtad a legelső mondatodban az alaplappal, vagy valami más hardver.


Más kérdés, hogy ibm tv-t akarok csinálni és erről senki nem dumál le :)

Bocs, ezt a mondatot nem értem.

2016. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van itthon egy nagyon jó ibm monitorom, kimondottan ibm képét szeretem, ahhoz akarok médiaboxot. amúgy lehet usb-t kötni a chromecastra, megfelelő kábellel...

ja igen, windows-t se használok, de nekem mondom pc független lejátszó kell...

2016. nov. 17. 09:15
 5/7 anonim ***** válasza:
A monitornak van HDMI-je, hangja, típusa?
2016. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nincs de van hdmi átalakítóm...

hangot meg átalakítóból venném le és menne a saját erősítőmbe...

Amúgy ibm t220-as monitorom van :) 2000es kiadás és 4k-s felbontása van.

2016. nov. 17. 17:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy annyira speciális darab, hogy nem merek semmit sem ajánlani. Nincs HDCP és a natív felbontás is csak több DVI bemenet kombinálásával érhető el 4x 960×2400 pixeles oszlopból (ha jól olvasom). A refresh natívan 41 Hz. Mindegy, szép projekt, jó szórakozást hozzá!
2016. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!