Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nikon D90 egy obival 18-105...

Nikon D90 egy obival 18-105 VR vagy nikon d5000 két obival 18-55,55-200?

Figyelt kérdés

akik vmelyik gépet használták kérném azok segítségét. most veszek újjabb gépet h ki szerint melyik jobb. bár olvastam teszteket kevés a két gép között a különbség. bár mindenképp nem árt két obi főleg mert sportfotózás de főleg portréra kellene. és csomagban csak d5000 van:S

köszönöm a tapasztalatokat. bár d5000felé hajoltam az obi miatt mert külön drágább:S


2010. ápr. 29. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha nem kitobival kezded, hanem veszel csak egy vázat, és külön hozzá egy jobb objektívet.


Ahhoz viszont az kéne, hogy tudd, hogy neked milyen objektív lenne a legmegfelelőbb. Sportfotózásra pl sajnos a legdrágább obik az ideálisak. Kell a nagy fényerő, és a hosszú fókusztáv. Portréra 50mm felett bármilyen szép rajzú objektív megfelel szvsz.


Ha komolyan gondolod, nem kitobival kezdesz. Ha csak hobbi, akkor is jobban jársz ha megveszed a vázat, majd használtan hozzá kitobit, vagy ha belefér egy jobbat.

2010. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna az előzőt :D de nem. Csak ugyanezt gondolom. Ne vegyél kitobit. Vegyél használtan akár egy 50-es 1.8-ast és azzal tényleg tudsz jó képeket lőni. Tudom, hogy nincs zoom, de van nagy fényerő és pengeéles képrajz. Utána már vehetsz közgyűrűt makróhoz, vehetsz más cuccokat, de kitobit ne vegyél. portréhoz is jó az 50-es mert nagyon minimáis a torzítása, már ha van neki, pl a Minolta 50/1.7-nek nincs torzítása semennyi. Szal érdemes ezzel kezdeni. Sportfotózáshoz, ha nincs sok léd, akkor vagy 1.vagy régebbi használt Nikon obik, 2.vagy Sigma obik, 3.vagy M42-vel. Sztem a 3. a legjobb, bár még nem próbáltam 1dm M42-es obit sem. Viszont 40-50-ért tudsz venni nagy fókusztávú teléket, vagy fényerőseket.
2010. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második:

Nohát, ezt mintha én írtam volna.


Első voltam. :D

2010. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

harmadik:

Hát akkor egyet értünk :)

És te kérdező, neked mi a véleményed erről amit itt mondunk?

(2. voltam)

2010. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. kedvesek vagytok. igen én is gondoltam h bővíteni a dolgokat mert igaz IFes obi mindkettő de mégsem az igazi ami profi képhez kell. Nikon d5000 sztetek megéri úgy? h később fejleszgetek folyamatosan obikat?
2010. ápr. 30. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok 15:48, jól látod a dolgokat, így kell. Veszel egy gépet és utána veszel obikat. AZ obik nem 3 évre szólnak, egy jó obi legalább 20-30 évre. De az jó legyen. Én Pl Egy 83-as Minoltát is használok(70-210 F/4) ez elég jól sikerült darab a cég történetében, és tényleg jó képe van, pláne a fix fényerő ami jó. Szal ha veszel obikat azok megmaradnak, utána majd ha kinövőd 2-3 év múlva a D5000-ret akkor váltasz egyel feljebb, de az obik akkor is jók lesznek. A képminőséget az obik folyásolják be a leginkább, ez legyen előtted. Minden rendes DSLR-nek nagy érzékelője van, így a zajmentesség biztosított javarészt, viszont a képi hibákért vagy azok hiányáért az obi a felelős. érdemes jó obiba fektetni. HA van még kérdésed írd le. Visszanézek még.
2010. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm. hát mindenképp akarom majd bővíteni az obikat komolyabbra ne csak alap obim legyen mert az nem minden helyzetben jó. meg majd később gépcsere

olvastam a d5000 és a d90 között de nem olyan nagy a különbség a két gép között. mégis melyik megfelelőbb? vagy teljesen jó a d5000 a célnak??

2010. máj. 2. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:

első vok, nyilván a D90 komolyabb gép, el kell gondolkozni, hogy a többletet ki is használnád-e. Pl a D90 pentaprizmás keresős, lehet hozzá gps-t csatlakoztatni, sokkal jobb felbontású az LCD-je. Ami biztos, hogy képminőségben irtózatos kis különbségek jönnnének ki, mivel ugyanaz a szenzor van bennük, így max a gépben a képfeldolgozásnál lehet különbség.

Érdemes meggondolni, hogy akarsz-e majd később komolyabb gépet, mindenesetre nyilván ha van a D90-re pénz, inkább azt. De a D5000 is nagyon jó gép, 1-2 évbe beletellik mire kinövöd.

2010. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
aham. hát igen tulajdonképpen kijelző felbontásban van különbség ami nem izgat . max a kereső miatt gondolkozok mivel az lényeges de a régebbiekben is ekkora van. amúgy a d5000re is lehet gps csatlakoztatni.
2010. máj. 2. 13:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!