Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Full HD, vagy 4K TV-t érdemes...

Full HD, vagy 4K TV-t érdemes venni?

Figyelt kérdés

130 ezer forintért találtam egy 4K-s TV-t. Az lenne a kérdésem,hogy ez mennyivel jobb mint az ilyen árban mozgó Full HD TV-k? Mindenképpen Smart és minimum 101cm-es TV-t szeretnék. A konkrét 4K-s tévé ez lenne:

Samsung UE40KU6000



#tévé #televízió #TV #samsung.fullhd
2016. nov. 22. 21:32
 1/7 Odon GT válasza:

Én is pont ebben a pillanatban néztem ezt a tv-t szval engem is érdekel erre a válasz.

Én a ps4 pro miatt döntenék így,remélem én is kapok erre is választ hogy arra jó lenne e,meg általánosságban is..

2016. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Osynho ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért ne 4K tv-t vegyél. Csak belépő kategóriásat kapsz, annál jobb egy középkategóriás full hd. A másik, hogy ekkora mérethez tök felesleges a nagyobb felbontás.
2016. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

4K tv-t csak akkor érdemes venni, ha játékra használod (konzolról), mert játékokban nem ritka az ekkora felbontás, illetve ha lehetőséged van 4K filmeket nézni.

Egyéb esetben viszont nem ajánlott, mert a HD tévécsatornák és a Blue Ray-filmek is "csak" Full HD felbontásúak, tehát így nem lehet kihasználni a képernyő nagyobb felbontását, sima (SD) csatornák pedig annyira kis felbontásúak, hogy 4K tv-n már egyszerűen nézhetetlenek, annyira elmosódik a kép!

Tehát igazából ez felhasználástól függ, de normál használatra a Full HD bőven elég!

2016. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végül egy LG 43LH630V-ra esett a választásom. Black Friday akción 110ezer volt. :) Remélem,hogy jól járok vele,elég jókat olvastam róla :)
2016. nov. 27. 00:00
 5/7 Odon GT válasza:

Én még mindig ezt a ku6000-et szeretném megvenni,már csak a ps4 pro miatt is hogy tudjak játszani 4k-ban..

Azt nem tudom hogy 4k-t natívan adja le a tv vagy szintén úgy mint a ps4 pro hogy felskálázza?

Azt tudom hogy input laggja elég (jó,elfogadható 19ms kb.)

Előre is köszönöm a választ!

2016. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem felskálázza. De most black friday után,hátha több vélemény lesz róla neten...:)
2016. nov. 29. 00:55
 7/7 anonim válasza:

Azt mondják a fórumokon, a KU6000 nagyon belépő szintű UHD TV, gyenge lett, sok vele a gond. Inkább egy K5500, az egy jó full hd játék tv.

[link]

Végül hogy vált be egyébként a 630V a PS4-hez ? FPS játék hogy megy ? Input lag, motion blur ? Én is ilyet akarok venni.

2017. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!