Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől némul el a Hifi, ha...

Mitől némul el a Hifi, ha felkapcsolom a villanyt? Mi okozhatja és hogyan küszöbölhetem ki?

Figyelt kérdés
A TV össze van kötve a Hifi-vel HDMI(ARC) kábellel. Halkan hallgatom a zenét/filmet, akkor csak egy pillanatra halkul el a villanykapcsoló fel/lekapcsolásakor. Ha már hangosabban hallgatom és úgy machinálok a kapcsolóval akkor elnémul a hifi. Ha kapcsolgatom a lámpát akkor visszajön a hang :) Próbáltam a TV-t ill. a Hifi-t másik dug aljzatból megtáplálni, de akkor is ugyan azt produkálta. Csak akkor csinál ilyet ha a TV-ről megy a hang a Hifi-re, külön-külön nem.10 emeletes társasházban élek. A villamos hálózat pár éve cserélték a lakásban.
2016. nov. 23. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2016. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Földhurok nem lehet. Ez RCA, nekem HDMI kábelen megy a hang (HDMI ARC).
2016. nov. 23. 20:27
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem, nincs földhurok, még véletlenül sincs ...

[link]

2016. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kábelre egy szűrő tekercset ráraksz és meg van oldva.
2016. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:


Kábelre egy szűrő tekercset ráraksz és meg van oldva."


Több értelme van ha a TV antennára tesz egy leválasztót.


[link]

2016. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha az antenna kábelt kihúzom akkor is elnémul.
2016. nov. 24. 10:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért kell bele a leválasztó.
2016. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Leragadtatok a galvanikus leválasztásnál. Ha kihúzom a tv-ből az antennát annál tökéletesebb megoldás nincs a földhurokra. Megtettem és még mindig létezik a problémám. A konyhai tv-ről levettem a földhurok leválsztót, bekötöttem és az történik mint eddig.
2016. nov. 24. 10:41
 9/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
A helyedben én egy huzalt rátekercselnék a kábelre, vagy egy fémharisnyát ráhúznék.
2016. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A HDMI kábelre gondolsz? Esetleg bepróbálkozzak olyan kábellel amin van ferritgyűrű illetve rakjak rá?
2016. nov. 24. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!