Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan lehet digitális jelet...

Hogyan lehet digitális jelet egyik eszközről a másikra közvetíteni? Bővebben kifejtem lentebb >

Figyelt kérdés
Van egy smart tv (LG 32LF5800) amihez csatlakoztatok egy EMINENT EM7580 médialejátszót, HDMI kapcsolaton keresztül. Így a tv-re átmegy a digitális kép és hang is. Viszont, ha a film tartalmaz pl.: 5.1 hangcsatornát, azt a tévé nem 5.1-be, hanem sima sztereóba játssza le. Ezért döntöttem úgy, hogy veszek egy aktív 5,1 hangfal szettet a tv-hez, amit optikán csatlakoztatok a tv-hez. Így elméletileg a kép full hd, és a hang is digitális, 5.1.(ez csak akkor, ha filmet nézek médialejátszón) Kérdésem, hogy így, ebbe a felállásba valóban digitális hangot kapok? Vagy hogyan lehetne egyszerűbben megoldani, hogy valóban több csatornás hang szólaljon meg? Ja, és még egy probléma: hol találok olyan 5.1 aktív rendszert, amiben van optikai csatlakozó? Már végigtúrtam a netet, és elég magas áron (80 környékén) találtam. Mivel a tv-n van rca csatlakozó is (1 piros, 1 fehér) így lehetne már olcsóbb hangrendszert is csatlakoztatni rá, de nem vagyok biztos abban, hogy így tényleg 5.1 ben jönne ki a hang. (Az rca lebutítaná sztereóba?)

2016. nov. 30. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a "tévé nem 5.1-be, hanem sima sztereóba játssza le..", akkor mit vársz még a TV-től? Hiába dugsz az optikai kimenetre 5.1-et, akkor is csak sztereó hangod lesz!

Legfeljebb a médialejátszóból -optikai kimeneten- várhatsz digitális hangot, ahhoz kellene egy 5.1 aktív rendszer, optikai bemenettel! Ennél olcsóbbat nehezen találsz:

[link]

2xRCA-ról (1 piros, 1 fehér) soha nem fogsz 5.1-es hangot kapni!

2016. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

Az RCA csak jobb+bal csatornát visz, sima, analóg sztereó.


A HDMI amúgy viszi a többsávos digitális hangot is, tehát házimozik optikai bemenet nélkül, de HDMI BEmenettel (sokon csak HDMI KImenet van!) jók leehtnek.


Tényleg ritka az olcsó aktív hangfal szett optikai bemenettel, de azért létezik.

Például: Klipsch Promedia GMX D-5.1

2016. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszi a választ! Szerinted ez ( [link] jó lenne ha a médialejátszóval lenne összekötve? Tehát nem a tv-n keresztül, hanem direktbe az EMINENT EM7580 optikai csatlakozójára?
2016. nov. 30. 10:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdésem, hogy így, ebbe a felállásba valóban digitális hangot kapok?

Igen, feltéve, hogy a hangfalszett tartalmaz Dolby Digital, DTS dekódereket. Ne a TV-t, hanem a lejátszót kösd be optikával. Ha az Eminent tud transzkódolni Dolby Digitalba vagy kiad multichanel PCM-et, akkor a többi (pl. 5.1 AAC) filmnek is lesz térhangja.


Vagy hogyan lehetne egyszerűbben megoldani, hogy valóban több csatornás hang szólaljon meg?

Eminent elad, komplett házimozirendszer megvesz. Vagy megtart és úgy veszel egy ilyet. Ha van lehetőséged, olyat válasz, ahol HDMI-n keresztül mehet a hang, Csak így működnek a modern formátumok, a DTS-MA, Dolby TrueHD...


hol találok olyan 5.1 aktív rendszert, amiben van optikai csatlakozó?

Komplett házimozirendszer. A többi szívás, mert nincs bass management, nincs hangszóró távolság beállítás, lip sync kompenzáció, azaz semmi. Azok szettek PC-hez valók, ahol a CPU - Windows - hangkártya trió izomból megoldja ezeket.


Az rca lebutítaná sztereóba?

Mint a szél. Legfeljebb az EM7580-el lekeverteted DPLII-be, de ahhoz olyan hangfalszett kell, ahol van Dolby Pro-Logic dekóder, azaz lásd a fentiek.

2016. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Wadmalac! Van egy házimozim (LG DH4130S) de optika nélkül és hdmi bemenet nélkül. Tehát azt kizártam. Ezek az optikai aktív szettek meg 100 környékén vannak. Horror. Bár amit linkeltél, megnézem mindenképp! Köszi!
2016. nov. 30. 10:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nézegettem házimozikat, viszont nagyon kevés viszi a .falc és .mkv állományokat. Ezért gondoltam, hogy egy médialejátszó ezzel jól boldogul, de rendesen lyukra futottam a többcsatornás hang terén...
2016. nov. 30. 10:30
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Van PC-d HDMI kimenettel? Hangtámogatott HDMI kimenettel?

Mert akkor onnan érdemes nyomatni a filmeket a tévére.


Szerintem PC-hez való 5.1 hangfal szettet olcsóbban tudsz szerezni, jack-es digitális kimenetről vagy USB-ről hanggal ellátva.

És a PC-n nem lesz probléma az mkv stb. formátum sem.

2016. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Wadmalac! Így is meg tudnám csinálni, viszont első szempont az, hogy a nappaliban van, így nem szeretnék állandóan filmnézés előtt notit meg kábelek pakolászni. Pendrive be, aztán mehet is. Most úgy néz ki, h inkább bevállalok egy bd házimozit, ami mkv-t is visz. Elég nagy macera ez az egész, (vegyek ezt, vegyek azt, stb.) inkább célszerű egy házimozival letudni.
2016. nov. 30. 12:33
 9/9 Zzzoli ***** válasza:

Egyébként a tévék tartalmaznak dts és Dolby Digital dekódert. Nyilván a két hangszóróján nem fog 5.1 ben szólni, de ha 5.1 es filmel küldöd meg, akkor az ki is jön rajta az optikán és az 1-es HDMI-n, amelyik tratalmazza a return csatornát, direkt házimozihoz!

Józan paraszti ésszel ha gondolkodsz, tévéadók is vannak már Dolby digial hangal, akkor azokat hogy szólaltatnád meg?

Kell egy házimozi, de inkább olyan amin hdmi van, és akkor a hdmi arc-n keresztül durrantod be a tévé felől.

2016. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!