Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van megoldás az alábbi problém...

Lili43 kérdése:

Van megoldás az alábbi problémára? Az a gondom, hogy amikor letöltök egy filmet az egyik DVD lejátszóm lejátssza a másik nem.

Figyelt kérdés

Van egy dél-koreai sorozat, amit szeretnék kiírni DVD-re. Sajnos eleve mkv kiterjesztéssel van fent, de átszoktam konvertálni AVI kiterjesztésbe.

Itt jön a probléma. Az új TV-nk USB-s és azon lejátssza az avi és az mkv kiterjesztésű filmeket. A hétvégén kiírtam DVD-re és úgy viszont már nem játssza le. A másik lejátszón elindul, de ott azt írja ki a készülék, hogy nem támogatott képformátum, tehát kép van, de hang nincs.


Ki lehet deríteni azt valahogy hogy milyen felbontásban legyen átkonvertálva egy film amit mindkét készülék normálisan lejátssza?



2016. dec. 6. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
adatlap vagy próbálgatás
2016. dec. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni a dvd lejátszó leírásában.
2016. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a dvd player játssza le, akkor annak a képességein múlik, a tévé már csak megjelenítő.

A dvd filmek felbontása 720x576. Ennél a konvertált avi se legyen nagyobb. 16:9 arány esetén 720x404 legyen.

További kérdés még a bitráta. Ez teljesen egyéni, ez a lejátszó képességén múlik. Ha túl alacsony, rosszabb lesz a kép, ha túl magas, nem tudja lejátszani. Ha nincs róla adat, akkor marad a kísérletezés.

A hang legyen mp3, az a legbiztosabb.

2016. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sejtettem, hogy marad a próbálkozás. :-( Azt elfelejtettem írni, hogy asztali DVD lejátszóról van szó.Olyan is történt, hogy az egyik készülék tökéletesen lejátszotta, de a másikon csak kép volt, de hang nem.
2016. dec. 6. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a dvd típusa? Hát interneten biztos fent van hogy miket támogat...:)
2016. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az egyik lejátszó: Philips DVP2880; a másik szintén Philips dvd-videó combo DVP 3100V. Sajnos csak az fent, hogy milyen kiterjesztésű fájlokat játszik le.

Nem tudom, hogy mi lehet a baj, de ilyen eddig még nem fordult elő, hogy egyik készülék se játszotta volna le letöltött fájlt. :-(

2016. dec. 7. 07:47
 7/8 anonim válasza:

szia

van olyan konvertáló program, ami Xvid-be konvertál. Probáld meg, nekem bejött.

2016. dec. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia


Köszi szépen a tippet megcsináltam és sikerült. Igaz nem XVidbe, hanem DIVx-be, mert az XVid formátumot nem tudja lejátszani a készülék.

2016. dec. 9. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!