Ha lesz egy kis 10-15. 000 forintos drónom, ahhoz kell engedély hogy használhassam?

Figyelt kérdés
Kell-e hozzá bármi engedély ? Mert próbáltam utána nézni de mindenhol ellentmondásos információkat találtam,hol azt írják kell hol azt ,hogy jelenleg nem kell.
2016. dec. 14. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, készül a jogszabály
2016. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most készül rá a jogszabály. A jelenlegi szabályozás szerint a magyar légtérben csak eseti vagy korlátozott légtér igénybevételére vonatkozó engedéllyel, valamint tevékenységi jóváhagyással lehetséges drónt reptetni maximum 150 méteres magasságig, az irányító személytől számított szintén 150 méteres távolságig, és maximum 25 kilogrammos tömeghatárig.

Itt igényelheted 3000 forintos illetékért:

[link]


Ez persze hülyeség, a Légügyi Hivatal is meglepődne, ha valaki komolyan venné, és pár 10 dekás drónjára igényelné, mert az nem sokban különbözik egy sárkányrepülőtől. Azt viszont én sem szeretném, ha engednék, hogy játszótereken kisgyerekek feje felett többkilós drónokat reptessenek, vagy párszáz négyzetméteres kertjében, mert akkor meg véletlenül a szomszéd fejére eshet.

2016. dec. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy cikk:

[link]

2016. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha lesz egy pici 10-15 centis drónom ,arra nem kell engedély ?
2016. dec. 14. 11:39
 5/6 anonim válasza:
Olyan picire valószinuleg nem kell főleg ha a lakásodban használod
2016. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2016. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!