Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen konzolt érdemes venni...

Milyen konzolt érdemes venni jelenleg, melyik miért mondható jobbnak?

Figyelt kérdés

Jómagam PC-s vagyok, de kiskamasz gyerekeink nagyon szeretnének konzolt. Régen volt PS 2 gépünk. Emlékszem, mennyit kellett vele ügyködni, hogy másolt lemezeket is vigyen, de megtanultuk, megszerettük. Persze, PC-n is kell néha ilyeneket csinálni, de manapság már azon is eredeti játékokkal játszunk főleg. (ingyenes vagy egy-kettő Steam játékkal)

Nem karácsonyra, hanem év elejei szülinapra vennénk majd.

Nekem jobban tetszik a PS4, fiamnak az Xbox. :-o (?)

Az eredeti játékok mindkettőhöz ugyanolyan árban vannak?



2016. dec. 18. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Száz ilyen kérdés van ha megnézed a keresőt.


Azt vedd amelyikre több olyan játék van ami tetszik, vagy ami szerintem mérvadó lehet, hogy a fiad (gondolom neki lenne ajándék) barátainak milyen gépe van, mert akkor együtt is játszhatnának és lenne közös téma.


A PS4 jelenleg jóval népszerűbb és több exkluzív van rá, de minden nagy cím jön mindkét gépre. Árban gyakorlatilag ugyanaz a kettő, leszámítva, hogy az Xbox One gép olcsóbb szokott lenni és most jobb akciókat is láttam vele. Kalózkodás egyikre sincs - csak figyelmeztetlek. Ezek erősen netes gépek, a széles sávú, állandó internet szinte kötelező lenne ezekhez.


Csak, hogy legyen némi általános fogalom, az új gépek olyan százezer körül vannak ezekből, minél nagyobb HDD annál többe kerülnek, a legtöbbhez most több játékot is adnak. Az új gépeken kötelező telepíteni a játékokat és igen nagyok, nem ritka 40-50GB, a legkisebb 500GBos modelek hamar betelnek. A legtöbb játék félkész fércmunka manapság, a kiadók elvárják, hogy legyen netes géped amiről gyakran több GBnyi frissítéseket szedsz le hozzá akár egy éven át. Az online játék nem ingyenes a gépeken, elő kell rá fizetni (kapsz néhány kérdéses minőségű játékot is cserébe minden hónapban a gépre).


Egy új játék kb 20.000Ft megjelenéskor, egy új kontroller is ekörül van. Vannak még ilyen olyan kiegészítők még drágábban.


Xbox Oneból van egy sima meg egy "S" jelzésű model, gyakorlatilag ugyanaz, csak az S takarékosabb, kisebb. Van hozzá mozgásérzékelő (Kinect) kamera, de nem javaslom mert nem támogatja szinte semmi.


PS4ből van egy sima, egy Slim (kisebb, takarékosabb) és egy "Pro" model ami jóval erősebb és jobb grafikát tud (xboxból ilyen jövőre lesz). Playstationhoz van Virtuális Valóság (VR) szemüveg kiegészítő, de nagyon borsos ráadásul az idáig megjelent játékok csak Pron futnak jól.


Amit még esetleg ki tudok emelni, mert komoly különbség, hogy az Xbox One támogatja az Xbox 360 lemezek lejátszását (nem mindegyiket, folyton bővül a lista [link] ) és az EA Access is csak azon van. Az egy olyan előfizetés, hogy évi 6000tért van egy (jelenleg 38 darabos, folyton bővül [link] ) lista ami gyakorlatilag az összes nem legújabb EA játékot tartalmazza és ezeket korlátlanul ingyenesen játszhatod Xboxon. Például benne van a FIFA 14-15-16 csak a legújabb nem, Battlefieldek, Star Wars Battlefront stb stb.

2016. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Magyarországon többen használnak XBox-ot. A többit a feletem kommentelő már elmondta!
2017. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!