Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erről a konfigról mit gondolto...

Erről a konfigról mit gondoltok, illetve milyen tápot vegyek hozzá?

Figyelt kérdés

Memória:Kingston 4GB DDR4 2133 mhz(10.925 ft)

Processzor:Intel I3 6100 (28.000ft)

Alaplap:(Gigabyte Ga-H110M-S2H(21.097 ft)

Monitor:Max 60W(Pontos nevét nem tudom)


2016. dec. 20. 14:23
 1/6 Vortrex ***** válasza:

Szerintem a konfig teljesen jó, nem érdemes belekötni.


Tápegységből ezek alapján szinte bármilyet, főleg a videokártyák dobják meg a teljesítmény igényt.

Legalább 500W legyen, azzal nagyot nem lehet hibázni, legyen benne 24pines ATX csatlakozó, 4pines CPU, és 6pines VGA csatlakozó is célszerű.


Mint márka az olcsóbban közül az Akyga-k teljesen jók, 2 éve használom és semmi panaszom rá.

2016. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted érdemes egy ilyen gépre beruházni?A cpu integrált gpu-ról mit gondolsz?Alap játékok mennek rajta?ETS2 Pl.
2016. dec. 20. 15:06
 3/6 Vortrex ***** válasza:

Nehéz róla bármi konkrétat mondani, az biztos, hogy ez egy nagyon erős CPU egy integrálthoz képest nagyon erős GPU-val, de az is biztos hogy egy rendes videokártyához azért nem ér föl.

Szóval két lehetőség van:

-Az egészet elvetni és egy másik gépet összerakni diszkrétebb alkatrészekből kifejezetten játékra (kicsivel több pénzért, mint ez a konfig volna most)

-Vagy ezt összerakni és ha idővel mégis úgy döntesz, hogy kell bele az a videokártya, akkor egy sokkal komolyabb géped lesz, mint az első verzióban összerakható, de sokkal több pénzért.


Személy szerint, ha én fix összegből akarnám kihozni, én inkább hagynám az indokolatlanul erős CPU-t és az árából SSD-t és videokártyát vennék egy kicsit gyengébb, de jóval olcsóbb AMD processzorral. Így egy optimalizált, mindenre használható gépet kapsz, nem pedig egy olyat, aminek ugyan oltári nagy számítási teljesítménye van, de mégis nyekeg netezés közben, ha virtuális memóriának használja a HDD-t.

2016. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vortrex ***** válasza:

Igazából, ha játékra kell, ez így önmagában mégiscsak elég fós.

Inkább legyen gyengébb processzorja, DDR3-as memóriával (abból is 8gb), SSD-vel és videokártyával

2016. dec. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen gépet gondolsz max 75-80 ezerig?
2016. dec. 20. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ettől gyengébb cpu ne legyen, ehhez kène legalább egy rx460, hogy normális keretek között lehessen játszani vele. Tápból corsair cx430, az ide pont jó.
2016. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!