Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért torzít max. Hangerőn a...

K.m.1898 kérdése:

Miért torzít max. Hangerőn a JBL-em?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy JBL Xtreme-t, és ki próbáltam max. hangerőn a magasat és a középet szépen adja, de a mélyet nagyon torzítja... Mintha nem lenne rá elég ereje vagy nem tudom de elég furcsán adja ki. Persze csak ha nagyobb basszusa van a számnak. Ez mindegyiknél így van, vagy nem szabadna neki ennyire torzítani? (A válaszokat előre is köszönöm! :)) Ha csak az enyémmel van ilyen, akkor kicseréltetem.

2016. dec. 25. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy amit lejátszol az nem elég jó minőségű, de hát max hangerőn minden eszköz torzít már kb.
2016. dec. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) Így is nagyon meg vagyok elégedve a hangszóró teljesítményével
2016. dec. 25. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ez mindegyiknél így van, vagy nem szabadna neki ennyire torzítani? "


Ez a jelenség bármelyik hordozható eszköznél megfigyelhető. Mesterségesen tartja hangosan, egy ún. dinamika kompresszor segítségével. Ez az akkuról való működés során bele-bele halkít a zenébe, ha úgy érzékeli hogy a táplálásra túl nagy teher lenne a teljes hangerő.

Végülis nem torzít, hanem lehalkítja hogy ne torzítson.

Illetve nem is halkít mindig, hanem az EQ mély tartományát veszi vissza először, ha az elegendőnek bizonyul.

2016. dec. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2016. dec. 25. 11:16
 5/8 anonim válasza:
Nekem az a problémám, hogy amikor max.-on van akkor mint ha valami kattogna, de nem teljesen kattogás csak mintha valami hozzáütődne valamihez. Nem tudom hogy ez mi lehet nincs benne semmi eltörve. Ha valaki tudja ez mitől van? Vagy alapból ilyen minden Xtreme?
2016. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó:Én közbe elvittem szervízbe az enyémet ugyanis kipróbáltam egy ismerősömet, és az tökéletesen működik. És hogy a kérdésedre is válaszoljak: az övé egyáltalán nem kattog. Az első enyémnek az volt valószínűleg a problémája, hogy eltört benne az elején a rács, és hozzáér a hangszóró (maxon ugyebár nagy a kilengése..). Esetleg próbáld meg óvatosan megnyomni elöl mind2 oldalán hogy nincs-e valahol eltörve. (Amúgy elég észrevehetetlen volt nálam hogy be van törve... Csak akkor lehetett érezni ha erősebben nyomtam. De azért ne nagyon eröltesd ha nem érzel semmit :D) Minden esetre elvinném szervízbe. Remélem tudtam segíteni! :)
2017. jan. 14. 17:10
 7/8 A kérdező kommentje:
*Az enyémnek valószínűleg...
2017. jan. 14. 17:12
 8/8 anonim válasza:
Az összes xtremenek ez a hibája. Nekem is spanomnak is..
2017. febr. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!