Ez a Gamer PC konfig jó?

Figyelt kérdés

[link]



Ezt állítottam össze. Valami nem hibázik? Esetleg lehet lefaragni az árból?



2016. dec. 30. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Az én véleményem:

Az alaplapból talán márkásabbat vennék, nekem már a 2. gigabyte alaplapom van, az első bedöglött (először lan elszállt aztán egy usb végül nem indult el a gép) mostani gépembe is az van, eddig jól megy, de valami iszonyat meleg, nyáron a chipje 100 fokos, ha hozzáér a lábam a számitógép háznak kb égeti...)

Javaslat: AsRock, Asus, MSI.


DDR4 memória? elég drága, meg inkább 2x8gb-t vennék, mint 16gb-t egybe, de hát amelyik jobban megéri, mellékesen szerintem a DDR3 is elég lenne még 2133mhz-n vagy picit több.


CPU-ból inkább I7-re gyűjtenék, hiába a sok memória meg ddr4, manapság a játékok már simán i7-s procit kérnek...


videokártya szerintem oké


SSD-ből inkább sandisk v samsungot vennék és 240-256gb között.


Winyo oké, bár én a western digital-t venném, nem tudom tárhely, hogy kell majd, de 2TB is mehet akár.


Táp jó, de nem tudom a videokártya mennyit fogyaszt.


a többi cucc meg lényegtelen már kb, de simán beledobnék 1 blue-ray írót.

2016. dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szántóvető ***** válasza:
3000Mhz-es patriot viper 4,vagy ripjaws v ram modul ugyanennyibe kerül.de a Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz 25e,és máris spóroltál.
2016. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem K-s (nem tuningolható) processzorhoz felesleges Z170-es lap. Elég egy B150-es is oda. Válassz az alapján, hogy milyen csatlakozókra, mennyire van szükséged.

Ez egy ajánlott darab:

[link]


Processzor rendben.


DDR3 memóriát véletlen se vegyél Skylake alá! A rendes 1,5V-os DDR3-as memóriamodulok megölik a processzort. Alacsony feszültségű, DDR3L memória mehet egy DDR3-mal kompatibilis alaplapba, de ha már Skylake, természetes, hogy DDR4-et veszel. Nem, nem kerül többe, mint a DDR4.


Továbbá ne egyetlen egy 16GB-os memóriamodult vegyél. Ez egy hűtőborda nélküli, semmilyen modul. Kingstonból HyperX Fury széria, ami megéri. Szükséged van egyáltalán 16GB-ra? A legtöbb játék még mindig nem használja ki, és ezen tudnál spórolni. Vehetsz 2x4GB RAM-ot a Dual Channel miatt. Ha mindenképp 16GB kell, akkor 2x8GB.


Ezek jó áron vannak, érdemes darabok (2x4/2x8 kitek):

[link]

[link]


Videokártya oké.


SSD-ből V400-as szériát (V300-at pláne ne) ne vegyél. Kingstonból csak HyperX Fury SSD jöhet szóba, vagy Samsung 850 EVO sorozat. Utóbbi megbízhatóbb, de PCX-en nem látom.

HyperX Fury: [link]


Merevlemez jó, a Seagate megbízható, de a WD10EZEX jobban megéri. [link]


Tápegység elmegy, de én megkérdeznék a helyedben erre vonatkozóan külön valakit.


Ház gagyi. 10k alatt nem találsz normális szellőzésű és minőségű házat.


Optikai meghajtó teljesen felesleges.


--


Számítástechnika kategóriába tedd fel az ilyen kérdéseket! Tápegységre is ott kérdezz.

2016. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak :)
2016. dec. 31. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!