Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új windows instalálás után a...

Új windows instalálás után a laptop nem kapcsol be és kiírja. S. M. A. R. T. status bad, backup and replace. Ha a laptop viszonylag új és garanciában van (ASUS) akkor próbálkozhatok azzal h visszaküldöm nekik h megjavítsák?

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy hardverhiba?

Ha nem akarod magad szivatni a szervizzel, fuss egy-két kört ezt kizárandó..

2017. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Rossz híreim vannak:

Vinyód haldoklik.

Az üzenet lényege, hogy a SMART vinyóellenőrző rutin látja, hogy haldoklik, vagy fogynak a szektorok, vagy a felpörgés, vagy valami rossz, ami arra utal, hogy meg fog dögleni.

Biosban ki tudod kapcsolni a SMART funkciót és utána gyorsan biztonsági menteni pendrive-ra, külső vinyóra, ha még elindul egyáltalán a HDD-d.


Ha a gép garanciális, nyugodtan vidd vissza, ez nem a win telepítésedtől van. Ez hardverhiba.


De tényleg ennyire nem tud senki guglizni?

:)

2017. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Hozzátenném, ha valami csodával határos módon mégsem hardverhiba, akkor is nyugodtan viheted be, mert a gép hibaüzenete egyértelműen hardverhibát jelent, ennél többet meg felhasználóként nem vagy köteles tudni.

Ha autódon kigyullad a szervizlámpa, ott sem kell méregetned a szervizeléshez, hogy jogos vagy téves.

2017. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Igen, gugliztam már rá és ugyanezt kaptam viszont itt csak azt írja hogyan mentsd ki az adataidat és h cseréljed, viszont h én okoztam a hibát vagy nincs közöm hozzá és javítják gariba csak ezt szerettem volna megtudni
2017. jan. 6. 15:32
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

"viszont h én okoztam a hibát vagy nincs közöm hozzá és javítják gariba csak ezt szerettem volna megtudni"

Oké, így tiszta.

Olvastam már hardvergyilkos vírusokról, amelyek képesek egy vinyót fizikálisan kivégezni, de ezen kívül más úton nem hiszem ,hogy te tudnál felelős lenni a hibáért.

2017. jan. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!