Szeretnék venni egy dji phantom 4 drónt és ehhez tényleg kell mindenféle engedély, hogy hobbi célból felszállhassak?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2017. jan. 21. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2017. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ezt nem mindenki tartja be tehát akkor nem mehetek le az udvarba drónozni mert elkaphatnak a rendőrök... Ezt nem mindenki tartja be főleg ha YouTube-on megnézzük nem hiszem, hogy ott mindig engedélyt kért.
2017. jan. 21. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van viszont ha mégis elkapnak (mert bizony megtehetik) akkor ne gyere vissza picsogni hogy ez meg az..
2017. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha én naponta repülni akarok, minden nap be kell mennem a légügyi hatósághoz?
2017. jan. 21. 22:39
 5/9 gyuux válasza:
2017. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Július 1-től várható, hogy bevezetnek konkrét szabályokat drónokra nézve. Magyar szokás szerint, szopatás a maximumon. Nekem egy DJI Phantom 3 Advanced-em van már 2015 óta, és rengeteget repültem vele bármiféle probléma (és engedély) nélkül. Továbbra is így fogok tenni, és ha megbüntetnek, nem érdekel, ennyit megér nekem ez a hobbi.
2017. febr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy vicc az egész szabályozás. Lehetetlen betartani. Biztosítás, légtérhasználati és felszállási engedély (a repülés előtt 30 nappal kérvényezni), "jogosítvány" (egy kurzust kell elvégezni jó drágán)...


Ha netán pénzért akarsz filmezni, ahhoz további nagyon drága engedélyekre van szükséged.


Szóval én azt tudnám ajánlani, hogy vegyél egy Mavicet vagy Sparkot, mert kisebbek, szóval sokkal ártatlanabbul néznek ki. Hamarabb magyarázod ki magad mint egy Phantommal :)

2017. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És persze a hordozhatóság sem utolsó szempont, arról nem is beszélve, hogy a Mavic felvételei nem sokkal maradnak el a Phantom minöségétől.


És a Spark se rossz, én Phantom 3 Advancedről váltottam Sparkra. Nagyon elégedett vagyok vele.


De persze a Phantom 4 egy nagyon jó drón, csak elég sok kompromisszummal jár a méretéből adódóan.

2017. dec. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg rendőr nem is tudja hogy hogyan kell kezelni egy ilyen helyzetet, nem hogy még megbuntetnenek. A mostani szabályozás miatt még a profik is csomoszor engedély nélkül repülnek.
2017. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!