Sima elektromos gitároz ( mármint nem basszusgitárhoz) van olyan olyan pedál, ami bass guitar jellegét hozza?

Figyelt kérdés
Bocsassatok még gitárosok, ha most miattam vágtok eret😜
2017. jan. 22. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát... körteízű almát akarsz, koma.


A legjobb tippem egy octave-pedál lenne, de annak is nagyon műhangja lenne, mert nem elég, hogy basszusgitárnak mélyebb a hangolása, a húrjai is sokkal vastagabbak, így szintetikusan hozni a hangzást nem nagyon lehet.

2017. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Van, pl Digitech Drop.
2017. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak otthoni demózáshoz kell, akkor nem feltétlenül van szükséged pedálra. Akkor csak felveszed a gitárt és erre alkalmas VST-vel egy oktávval mélyebbre hangolod a felvételt. Aztán dobsz mögé valami erősítőt, esetleg ládát is szimuláló VST-t, valami EQ-val kivágod a zavaró frekvenciákat és kész. Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=hLK-1Q4qzwc


Ha élő fellépéshez kell, akkor már érdekesebb a kérdés, de sajnos nem én vagyok a legkompetensebb ember ennek a megválaszolására. Nincs sok tapasztalatom basszus effektezés terén, így csak tippeket tudnék adni. Ahogy #1-es kolléga is leírta, meg lehet oldani, de szerintem sem lesz az igazi. Oktáv, whammy, vagy pitch shifter pedál kell hozzá, esetleg még utána egy EQ. Bonyolítja a dolgot, hogyha a gitár és a basszushangot felváltva szeretnéd használni, ekkor ugyanis már az erősítő effekt loopját is lehet, hogy be kéne vonni a dologba.

2017. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat😉
2017. jan. 26. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!