Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valójában mennyire káros sok...

Valójában mennyire káros sok elektronikus eszközzel egy légtérben aludni?

Figyelt kérdés

(Előre leszögezem, hogy sosem voltam jó fizikából, így szakmai szempontból ha valami badarságot írok előre is elnézést a szakértőktől)

Arra gondolok, hogy a káros sugárzás, amelyet pl mobilok, tv-k bocsátanak ki...különböző dózisok szempontjából milyen különbség lenne, ha költözés után úgy alakulna, hogy a tv-m és a számítógépem a hálószobában lenne (eddig csak a laptop meg mobil volt velem hálószobában éjszakánként).

Itt megjegyezném, hogy szerintem, ha egy szobával odébb vannak egy gipszkarton fal azért nem egy óriási védelem, illetve az antennák, wifik világában talán már úgyse számít olyan sokat egy tv mondjuk. Estére mondjuk kihúznám a falból az változtatna valamit? Valamint régi használaton kívüli mobiloktól érdemes lenne megszabadulnom, hogy ezzel is redukáljam valamennyire?

Bármi ezzel kapcsolatos választ örömmel fogadok, remélem nagyon nagy hülyeségeket azért nem írtam.



2017. jan. 25. 00:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nincs benned fém, akkor semmi bajod nem lesz!

Ha van valami protézised akkor elképzelhetőnek tartom, hogy a fém és a testnedvek határa mentén a fém által felfogott vagy visszavert "hullámok" okoznak változásokat a testnedveid sejtjeiben.


Egy fogtömés miatt ne aggódj, meg ha nincs benned fém akkor se.

2017. jan. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeknek a kütyüknek a sugárzásának a teljesítménye lófütyi. A Naptól több sugárzást kapsz, mint ezektől.

Max ha lenyeled akkor lehet káros.

A használaton kívüli (kikapcsolt?) mobil hogy a viharba sugározna bármit is?

Kihúzni azért érdemes, mert egy kicsivel kisebb lesz a villanyszámla.

2017. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Akkor veszélyes ha olyan mennyiségben fordulnak elő az elektromos eszközök a környezetedben, hogy éjszaka rádborul amíg alszol és nem tudsz kimászni alóluk. Ha bármi van amitől megszabadulnál, küldd a címemre, némi díjazásért cserébe majd jól ártalmatlanítom.

Rontáslevételt is vállalok.

2017. jan. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont a kérdésed jelzője a nem ismert, a valójában. Szerintem már nagyon sok hazugságot, félreértést, stb. lehetett olvasni e téren. Nyilván van hatása, a kérdés még mindig az, hogy mekkora. Emlékszem a 90-esekből egy beszélgetésre, ami arról szólt, hogy megsüti-e a mobil a agyunkat, és azok a külföldiek tudhatnak valamit, akik fémhálót húznak a fejükre a telefonálás előtt. Ezek a srácok még vidáman sportolnak és néha jókat isznak. :) Az elektromágneses térnek fizikai hatásai vannak, az le nem tagadható. Aki védőruha nélkül megközelített igen nagy feszültségű vezetéket, az több hét alatt helyrejövő látási problémákról számolt be. Egyszer régen nekem is volt alkalmam egy üzemelő 10 kV-os kábeleret megfogni, aminek a szigetelését is már fele vastagságban leszedték. Ahogy elkezdtem begörbíteni az ujjaimat, finoman, de határozottan összezárta a markolást. A hatások nyilván megvan bárhol és bármikor, legfeljebb az alany által érzettnek a csillagászatian kicsi töredékében. Biztosan van olyan kicsi érték is, ami végtelen hosszú idő alatt sem okoz bajt, de persze már az ezer évi expozíció alatt észrevehető károsodás sem érdekli az átlag halandót. :)
2017. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 holnaptegnapja ***** válasza:

Ühümm, ...

rizsát rántott hússal szeretek, én nem mikrózva :)

Mert az káros mindkét oldali homloklebenyre. :D


Mert az áram alatt levő vezeték ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása :D ,

.. és súrolja a mese határát. Blabla.

2017. jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
Az asztali PC.-m is meg a tv.-m is itt van a nappaliban mert itt is alszom. Két beltéri van a tv.-alatt a fülem mellett meg cincog a kisrádió. Miért érdekes? Elvégeztem a radiesztéziás kurzust és vizsgáztam is belőle. Elrettentésűl:egy műholdvevő beltéri egység 7 m.-re is elsugárzik.Miért így élvezkedek? Minden itt van egy helyen szinte karnyújtásnyira és ez kényelmes a számomra.
2017. márc. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!