Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy hogy nincs újratölthető...

Hogy hogy nincs újratölthető elem 1,5 volt feszültségben?

Figyelt kérdés
Van egy vezeték nélküli egerem amibe szerettem volna ezt az akksit de mivel 1,2 ről indul így ha belerakom az akksit FELTÖLTVE akkor is villog h le van merülve, magyarul kétszer kell feltöltenem az akksit egymás után mert úgy eléri az 1,5 voltot csak nagyon hamar lemerül. Ezért érdekelne h miért nincsen 1,5 voltos akksi amikor nagy szükség lenne rá mert így semmi értelme. Am gondolom nem tesz jót az akksiknak h mindig 1,5 re töltöm őket vagy nem lesz semmi bajuk?
2017. jan. 26. 03:59
 1/7 anonim ***** válasza:

www.rechargebatteryguide.com/batteries/i-require-1-5v-battery-but-rechargeable-batteries-are-1-2v


Összefoglalva:

-más az anód-katód anyaga

-a sima elemnek nagyobb a belső ellenállása, így ha a belső ellenállás összemérhető a rákapcsolt ellenállással, akkor a névleges feszültséghez képest csökken a teljesítménye

-a sima alkáli elemeknek lecsökken a feszültsége örgedés során akár 1V-ra is (nő a belső ellenállása), míg az akksik egy konstansabb fesz értéket nyútanak valahol 1.25-1.2V körül.

-A legtöbb eszköznek működnie kell tisztességes akksi elemekkel is, mivel a normál elemek is hasonló feszültséget adnak le.


Elvileg a jó akkutöltők túltöltés előtt kikapcsolnak, bár fene tudja. Próbálkozz másik akku+töltő párossal, ha első töltésre nem megy az egér rendesen.

2017. jan. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Így van!Maga a fesz. terhelésnél ugyanannyi,csak az akku stabilabb.Amúgy üresjáratban feltöltött akkunál is mérsz 1,4 körül.Duplán felesleges tölteni,akkor ott az akku szar.
2017. jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Az alkáli elemeket fel lehet tölteni minőségtől függően kb 10 alkalommal egy erre való egyszerű áramkörrel.

Régebben csináltam ilyet. Annyi hogy egyutas egyenirányítóval töltünk és az elemre egy ellenállást kell kötni. Így 50 töltő és 50 kisütő periódus van másodpercenként. Ez azért kell hogy az elem ne follyon ki.

Amúgy az akksit max az rongálja ha állandóan duplán töltöd gyorstoltovel. Lassú töltéssel jobban viseli elvileg. De ha állandóan ebben a tartományban használod csökkenhet a kapacitása (hamarabb le fog merülni olyan helyen ahol nagyobb teljesítmény kell).

2017. jan. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

#3:

Jó, hogy ezt írod, én is akartam.

Szóval vannak olyan akksik, amik nem tudnak gyorstöltést, bár a töltő azt jelzi, hogy fel van töltve, de mégsem. Én is jártam így, fényképezőgépbe beleraktam és pár kép után jelzi, hogy gyenge az akkuszint, aztán rájöttem, hogy a gyorstöltéssel van gond. Rendes töltővel semmi gond nem volt utána már. A normál töltés most nem tudom mennyi, asszem kb. 180mA.

2017. jan. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van.

Csak nem NiMH és nem NiCd technológiájú, hanem NiZn amit keresel.

Csak persze ehhez új töltő is kell.

2017. jan. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van. [link]
2017. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj h ez a töltő idő alapú és nem tudom h megállna 1,5 felett vagy továbbviszi nem próbálom ki. Meg az is persze, ugye hogyha ez lemerül teljesen bár én tudom h teljesen lemerül-e mind1 ahol már nem is veszi az egér a mozdulatokat akkor bedugom és ahol megáll a toltő az mindig 1,2 és 1,3 között van ami ugye itt szar, vagy előbb be kell dugnom, csak itt meg az a baj h ki kell tapasztalnom h mikor kellene bedugni h mire végez a töltéssel pont egy 1,5 legyen vagy akörül, mert másképp ugyan azt csinálom mint az első opciónál. Mind1 jó ez így már hozzá szoktam KB mikor huzzam ki őket mire eléri az 1,5 v feszt, az elején még multival nézegettem h mikor lesz 1,5. Amúgy nem gyorstöltő.
2017. márc. 7. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!