Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az ebay mennyire megbízható...

Az ebay mennyire megbízható oldal?

Figyelt kérdés

Nézegettem ott JBL hangszórókat és nagyon jó árban vannak szinte már túl jóban...

Nem rendeltem még netről szóval nem nagyon tudom hogyan mennek az ebay-en a dolgok

17/f



2017. febr. 2. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Az Ebay eladók gyűjtőoldala, Te az eladótól veszel.

Más kérdés, hogy az Ebay felügyeli és biztosítékokat ad.

Ha venni akarsz, mindig nézd meg az eladót, értékelését %-ot és mióta van jelen.

Regisztrálni kell a PayPal oldalán, rajta keresztül zajlik a fizetés.

Ha az együtt érkező áruk+a szállítás meghaladja a 22Euro/30Dollár összeget EU-n kívül vásárolva 27% Áfa+vám eljárási költség (ca. 2000Ft ha Posta) jön rá.

Dióhéjban.....

2017. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én elektronikai cuccot soha nem rendelek mert azzal mindig baj van. Ha túl jó az ára akkor valószínűleg nem igazi. Nézzd meg hogy honnan hozzák meg ha vannak vélemények akkor azokat is olvasd el.
2017. febr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2: Ez az értékhatár csak cégtől van, magánszemélytől dupla annyi. Illetve vám csak 150€ felett van
2017. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bocsánat, az elsőnek akartam
2017. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#2: számtalan elektronikai cuccot vettem az ebayen, a magyarországi beszerzési ár kb. feléért leszámítva egy, azaz egy darab Pentax kamera akkut, ami nem tudta a ráírt kapacitást azért a 2000 forintért, amibe került, az összes vásárlásom pozitív volt. Nem gombokért. Csak kiragadott példa a 10 éves ebayes múltamból.

Audio-Technika mikrofonok, kb 100 000 Ft-ért

Roland 24 bit96 kHz digitáls felvevő 120 000 Ftért, akkor amikor az itthoni ára 280 000 volt.

AMikor itthon még tanulgattuk a szót, hogy "okostelefon", Egy HTC Touch Pro2 akkori csúcskészülék.

De írhattam volna laptop akkut, eredeti projektor lámpát, érintős laptopkijelzőt... minden megjött.

Amikor a k*cs*g DPD raktárban valaki belevágott egy érntős kijelzőbe egy csavarhúzót, de úgy hogy a másik oldalon jött ki, akkor az angol anyanyelvű eladó három fotóra, és egy beszkennelt magyar nyelvű kárfelvételi jegyzőkönyvre azonnal küldte a következő darabot, azzal a megjegyzéssel, hogy a töröttet dobjam ki. Az árát leverte a DPD-n.

Szóval átlagosan 50-ből 45 megjött problémamentesen, 4-et lehetett orvosolni, a maradék 1 a már említett akku.


Jól meg kell nézni az eladót, és nyugodtan lehet venni bármilyen elektronikai terméket.

2017. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha angolul tudsz, akkor nem lesz nagy problémád.
2017. febr. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Férjem szokott számtech alkatrészeket venni onnan ,de vett a nagyfiamnak telefontokot 6 colos telefonjára,is 1 kivitelével minden megjött épségben az az egy ami nem érkezett meg anak az árát paypal vissza utalta a férjem meg megírta az eladonak hogy nem kapta meg az árut amit rendelt sürü bocsánatkérések közepete ujra küldte a megrendelt árut és most megis érkezett.viszont azt én is olvastam hogy csak olyantol szabad rendelni aki elégsok mindent eladott már és a százalékos mutatoja pozitivként elég magas 90%felett van.
2017. febr. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem eléggé megbízható,meg amúgyis sok termék onnan van,ha Magyarországon veszed is,csak dupla vagy tripla áron.

Rendeltem már sok műszaki dolgot,órát,mp3 lejátszót,fülhallgatót.Volt,hogy valami nem érkezett meg valami,jeleztem és visszautalták a pénzt vagy újraküldték,de soha semmi vitám nem volt,mindig pozitívak voltak az eladók és 5x elnézést kérnek,ha valami időben nem érkezik meg,pedig a legtöbb időt Magyarországon tölti az áru,ami vicc és csak a magyar rendszerben nem tudod nyomonkövetni.

Épp pár napja láttam neten egy óra webáruházban olyan órát 5000ért,ami ebay-en 900Ft.

2017. febr. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valóban, magánszemélytől mások a VámÁfa értékhatárok, de én még magánszemélytől sose vettem, nem is "találkoztam" vele.

Jó néhány év alatt sok vásárlásom volt, tucat felett a (relative nagy >80§) értékű mobiltelefon úgy 6-8, tablet 2-3, navigátor detto.

Mind hibátlan, problémamentes érkezés.

Mobilom lassan 5 éve megvan (többi másnak jött), az Istennek se akar elromlani, teszi a dolgát (2mag, 1GB, IPS ma már persze más a világ, de még bőven megteszi). A többi is megy még, látókörömben van.

Azért hozzáteszem, nem a legolcsóbbat kerestem, vettem, ott is van azért megbízhatóbb, olyat, aminek bő támogatása van, sok éve piacon lévő cég pl. Jiayu.

Apróbb dolgok jöttek több tucat, volt amivel gond volt, azokért mindig visszakaptam a pénzt, pl. hamis pendrive.

Pontosabban hibátlanok, csak pl. 32GB helyett csak 8GB-os.

Arra formázva hibátlanul mennek. Így van vagy 3 ingyen

Én ilyen formán "üzletelek"..

2017. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 90% felettet azzal egészíteném ki, hogy inkább 99% felett.

És az eladott áruk összértéke forintra átszámolva legyen milliós tétel, nehogy kamueladók egymást felpontozva filléres tételekkel legyenek 99%-osak.


Az imént kihagytam még egyet, egy Londonban élő arab nem küldött el két darab telefonakkut, és kamu tracking-numbert adott meg. Paypaltől segítséget kértem, másnap visszautaltáka pénzt, behajtották az eladón, és kizárták az ebayről, paypayből is.

2017. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!