Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért csak 72,2 Mbps-ot fogad...

Dani9991 kérdése:

Miért csak 72,2 Mbps-ot fogad a laptopom egy D-Link Dir-842 Típusú gigás routertől?

Figyelt kérdés
A napokban kaptam ezt a tipusú routert, előtte egy Tp-Link 842N routerem volt, azon a vezérlőpultban is 150mbps-t írt, meg Speedtest.neten is 90-110 között mértem. Ezzel az új routerrel, meg legalább annyit kellene fognom, de a vezérlőpultban csak 72,2 Mbps-ot ír és speedtest-en is csak 45-550 között mérek. Ez miért van? A laptopomban 802.11 b/g/n típusú wifi kártya van. Mind a kettő router kompatibilis vele. Mégis az újjabb router kevesebbet ad. És mindent jól állítottam be, ahogy kell. Azt is megpróbáltam fórumokon olvastam, hogy 40mhz-re állítsam át a routert, ez is meg volt. Nincs több ötletem...

2017. febr. 7. 18:40
 1/6 Zzzoli ***** válasza:

Tudja még rontani az átvitelt az interferencia is. Telepíts egy androidos eszközre wifi analizert és nézd meg hogy tiéddel ugyanazon a csatornán sok környékbeli router van-e. A router alapból automatán van, kinézel egy nem túlzsúfolt csatornát és fixre beállítod benne.

Ebben a routerben van 5GHz sáv is, ez azért jobb, mert kevesebben használják.

Ez is lehet a másik alternatíva, csak gondolom a lapi nem támogatja.

Nézni kell a lapiba egy kétsávos wifi kártyát és kicsierélni, vagy egy usb wifi sticket, ami kétsávos.

2017. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy ezt is ő jól választotta ki. Olyanokat választott, ahol nincs másik router.
2017. febr. 7. 21:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Sok sok próbálgatás után több routerrel. Rájöttem, hogy automatikusan csak 20Mhz-es sávszélességen ad jelet a D-Link router. A beállításaiban pedig csak 2 választható van, vagy az auto, vagy csak a 20Mhz. Tudok ellene tenni valamit? Mondjuk, hogy a wifi kártyám a gépbe a 40mh-et kérje?
2017. febr. 8. 16:37
 4/6 Zzzoli ***** válasza:

Gondolkodhatsz még alternatív firmware ben is. Én sokáig használtam a DD-WRT firmwaret, de ott van még az Open-wrt is. Ezekben tudsz választani 40MHz es csatornasávszélt is fixen és szabadabban konfigurálható a router.

Én a TP-link routerjaimon (WDR3600, WDR4300) mindegyiken használtam, ha meggondolod magad gond nélkül vissza lehet rakni a gyárit is.

Most mondjuk egy TP-Link Archer C9 AC1900 van, ezen még a gyári van, de ha olyan kedvem lesz rányomok egy dd-wrt-t.

2017. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az én típusomhoz nincs fent hozzá. DIR-842
2017. febr. 8. 19:51
 6/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom!

Volt egy olyan csúszka, hogy coexistence, az Auto 20/40Mhz alatt. Ezt kikapcsoltam és azonnal adja a legnagyobbat. Valaki meg tudja mondani, hogy pontosan mi is ez?

2017. febr. 8. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!