Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A sony str-dh510 5.1 erősítő...

Hunagyas kérdése:

A sony str-dh510 5.1 erősítő halkan pukkant eggyet. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A sony str-dh510 5.1 erősítő halkan pukkant eggyet és most minden hangszóró halkan szól teljesen mindegy mennyire veszem fel a hangerőt.Valamint akár hányszor hangot adok vagy csatornát váltok pattanak eggyet a hangszórók.

2017. márc. 9. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Fülhallgatóval próbáld ki.
2017. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rajz: [link]
2017. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rendben,most melóba vagyok,ha haza értem kipróbálom.Tegnap levettem a borítót és szerintem ez pukant eggyet. [link]

Elmentem vakációra 1 hónapra levettem a fűtést egy kicsit, de a kimosott vizes ruhákat a szobámba tették be szárítani,ugye tél is volt és arra gondolok hogy a por benedvesedett és nedves por zárlatot okozott ott, mert ahogy láttam valamit négyzet alakú anyag van mögötte ami lehet szigetel a transistor meg a hűtő borda között.(lehet hülyeséget írok...)

2017. márc. 9. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem szigetelés, csak jobban leadja a hőt a gumilapka miatt.
2017. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem fülhallgatóval és ugyan az a helyzet mint a hangszóroval,alap zúgás alig hallható a zene és pattogó hang amikor hangot adok vagy módok között lépkedek.
2017. márc. 9. 17:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a fenti képen említett mn2488 transistort is, semmit nem változott.Lehet valami nagyobb baja lett.:(
2017. márc. 9. 18:28
 7/9 Zzzoli ***** válasza:

Azért jó hogy osztják neked itt az észt a tudatlanok a gumilapkáról , meg mindenről :-)

A tranyó kollektora vágódott le testre, mert beleesett valami fémszilánk, vagy átütött a csillám.

Lehet hogy nem is rossz az a tranyó! Kimérted egyáltalán?

Ha egy végfok végtranyói mennek, szoktak még mást is vinni, olyankor mindent át kell nézni, meghajtókat, munkapont beállító tranyót stb...

Mivel ez egy N darlington, ezért a fém része, az a kollektora, akkor az valszeg a plusz tápon van, ha ez egy komplementer végfok.

Lehet hogy a végfokon nincsen táp, vagy kitudja, műszerrel minden kritikus dolgot végignézni!

Diódák, meghajtók, munkapont beállítók.

Ja és a végek munkaponti feszültségei, ha nyugalomban van.

2017. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az elsőnek meg Zolinak a segítséget!Azon jót nevettem,hogy a gumi jobban vezetni a hőt haha:). Úgy látom,hogy ide egy elektronikus kell aki tudja mit nézzen meg mérjen.Én megmértem az összes tranyót meg azt a fehér porcelán ellenállást is(mpc725. 0.22Ωk+0.22Ωk van rajta. A műszer 0.4,0.4,0.6 mutatott mindegyiken ami teljesen jó is mivel csak simán a műszert össze érintem akkor 0,2 mutat,ha ezt kívánjuk akkor tökéletes.Most rendeltem egy újat Sony strdn1060 , legalább van rajta wifi meg elég jókat irtak róla.Most akciós a Média markt ba 549 euro.Ezt meg majd haza küldöm magyarba javításra, talán kis baja van csak... lehet belőle pénzt keresni.:)
2017. márc. 9. 20:21
 9/9 nontau ***** válasza:
0%
Nem végfok hiba!!!, ha pukkan amikor üzemmódot váltasz!!!!!Poti környékén lesz a hiba ha a jel un. flexibilis csatlakozón jut a potihoz, hajlamos önmagától szakadozni. Nem félvezető hiba biztosan vagy poti vagy előfok. Szakember kell hozzá. A munkapont izék jó hozzászólás de ha a végfok rossz általában búg a hangszóró mert egyen fesz. kerül rá!!!!!, az pedig veszélyes a hangszórókra nézve.
2017. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!