Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mért nem tudok hangosabban...

Mért nem tudok hangosabban hallgatni zenét fejhallgatóval?

Figyelt kérdés
A számítógépbe csatlakoztattam hangszórót és abba dugtam a fejhallgatót hogy hangosabb legyen vele a zene.Valamiért ez most nem működik(új hangfallal és fejhallgatóval)mert bedugom a fejhallgatót és onnantól kezdve azt érzékeli de a hangszórót nem.Ha azt kinyomom ugyanúgy megy a zene a fejhallgatóból és halkan mint alap.Mit tudok tenni?

2017. márc. 10. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel a hangszóróban van egy erősítő, hangosabb lett a fejhallgató, és szerencséd volt, hogy a gép mindkettőt érzékelte.

Az is lehet, hogy a windows, -vagy ha makkosod van az ios- frissült, és máshogy kezeli az eszközöket, vagy az új hangszórónak gyengébb az erősítője, vagy a két hangszóró nem fér meg egymással. Ezeket tudom elképzelni, bár lehet, hogy tévedek. Próbáld ki több variációban más fejhallgatóval, más hangszóróval...már amit otthon találsz...

Bár én a helyedben nem vacakolnék ilyenekkel, hanem vennék egy rendes erősítőt, és a géptől kezdve a cd lejátszón át minden abba menne, akkor nem lenne gond, hogy halk a füles. :)

2017. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lacc1980 válasza:

A hangszóróba dugott füles természetesek kikapcsolja a hangszórót.

A mai hangszórók külön erősítőt tartalmaznak a füles számára . A régebbi hangszórók egyszerűen egy ellenállással korlátozták a füles teljesítményét. Ugyanis ha a hangszóróra érkező jelet kitennék a fülesre akkor -1 megsüketülnél -2 agyoncsapná a füli hangszóróját. Ma már eléggé csökkentik a füli kimenetét hogy nehogy megsüketülj tőle. Véleményem szerint már kicsit túlzásba viszik a füledre vigyázást, ezért jóval gyengébb teljesítmény engednek rá mint a régi bigyók. Pl a régi walkmenek ben 0,5W végfokok voltak, ma már 0,25-0,2W körül van korlátozva.

2017. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!