Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy az 1366x768...

Miért van az, hogy az 1366x768-as TV-m csak 1360x768-as?

Figyelt kérdés

Ez nem azért zavar mert, hogy hiányzik nekem az a pár ezer pixel hanem mert a TV-m ha összekötöm a gépemmel HDMI kábelen keresztül akkor rengeteg beállítás nem él 1360x768-as felbontáson, de ha átállítom a gépen 1366-ra akkor a képernyő eltorzul és a TV úgy érzékeli mintha 1920x768-as felbontáson lenne... Erről a TV-ről van szó: [link]

(Az, hogy mindenhova kivan írva, hogy 100HZ és nálam mindenhogyan csak a 60-at engedi az őszintén már megsem lep...)



2017. márc. 12. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Asszem ez tv és nem monitor.
2017. márc. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem értelek.

Ez egy tévé.

Le van írva világosan a linken amit küldtél hogy mire képes.


Támogatott képernyőfelbontás


Számítógép bemenetek

akár 1366 x 768, 60 Hz esetén

Videobemenetek

24, 25, 30, 50, 60 Hz

akár 1366 x 768p


A 100 Hz ra vonatkozik ha tévézel. Nincs mindenhova 100 Hz írva, csak egyetlen helyre.

"a TV úgy érzékeli mintha 1920x768-as felbontáson lenne... "

Mert a számítógépeden nincs hozzá beállítás. Egy normálisabb videókártya lehet hogy meg tudna vele birkózni, de az alap nem tud ilyesmit.

2017. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából TV-Monitor de mindegy. Az 1920x768-at bocs félre írtam 1920x1080-at akartam. Oké, hogy kivan írva, hogy 1366x768-at bír de nálam csak 1360x768-at bír mert ha 1366-ra állítom akkor a TV-Monitor 1920x768-at érzékel és eltorzul a kép, pixeles lesz, hangyás lesz vagy még hogyan mondjam? Direkt odaírtam, hogy mindenhogyan tehát TV-módban is csak 60fps... Kérlek ha nem olvastál utána vagy nem tudsz egy kézenfekvő megoldást csak annyit tudsz, hogy "Mert talán ez egy TV" akkor NE írj.
2017. márc. 14. 16:08
 4/8 A kérdező kommentje:
A videókártyám az egy NVIDIA GT 730 ami szerintem elég egy szaros 1366-hoz..
2017. márc. 14. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, de ez egy televízió.
2017. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
TV-Monitor nem lehet? Ha van rajta egy Coaxial csatlakozó akkor az már nem monitor mindegy, hogy VGA van rajta meg normálisan támogat egy gépet? Láttam olyat ami csak TV és HDMI-n keresztül használják géphez, tényleg szörnyű úgy de, ez Monitor is és nekem csak az volt a bajom, hogy a weboldalán, dobozán az van, hogy 1366 de nem lehet abba használni és ha 1360-ba van akkor nem enged a TV finom hangolni. Erre mindig csak mondogatod, hogy "Ez TV", én olyanoktól kérdeztem akiknek volt hasonló problémája hátha talált valami megoldást mert, én nem. Ja és kérlek írd még egyszer le, hogy ez TV!:DDD
2017. márc. 16. 19:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem a gondod, de nem azért írtam hogy TV mert egy koax aljzat van rajta. Hanem alapvetően egy monitor és egy tévé teljesen más célra és más hardverrel épül. A monitorok támogatják a natív felbontásukon kívül szinte az összes alacsonyabb felbontást változatos képfrissítési frekvenciákon. Egy tévénél ilyenre nincs szükség hiszen a tunertól mindig ugyanazt a felbontást kapja. Az adatlapján a támogatott felbontásnál nem véletlenül szerepel az "akár" kifejezés. Akár még működhet is jobb esetben.

Azt is értem hogy olyan választ szeretnél hogy nekem is ilyen van és így oldottam meg.

Javítással foglalkozom és gyakran találkozom ezzel a jelenséggel.

2017. márc. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké így már értek a szóból csak ha mindenki azt mondja, hogy "Ez egy TV"! Ez olyan mintha "milyen géped van? GAMER! Jó de mit tud? GAMER!" De, kössz, hogy azért leírtad legalább ezzel is okosabb lettem és legközelebb nem foglak titeket hülyeséggel praktálni. A másik problémám az meg gondolom szoftveres, ami miatt nem tudok a TV-n finomhangolni.
2017. márc. 17. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!