Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy szobabiciklire valamily...

Ha egy szobabiciklire valamilyen áramfejlesztőt teszek, akkor az mennyi áramot fog nekem adni? Egy mobilt fel tudok vele tölteni? Vagy tudok vele laptopot is használni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 23. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha egy autó generátorát rárakod azzal laptopozni is tudnál viszont ahhoz nagyon keményen kell tekerni!
2017. márc. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen az a "valamilyen áramfejlesztő". Meg hogy mennyire tekered.

Egy átlagember tartósan kb. 100 W teljesítményt tud leadni.

Egy telefonhoz biztosan elég, mert annak 5-10 W kell csak.

Laptop már neccesebb, annak 30-60 W is kellhet.

2017. márc. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Egy átlagember tartósan kb. 100 W teljesítményt tud leadni. "


Ja, kb 2 percig max.

Jó az 40-50W-nak is.

2017. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sokkal tovább is.

Egy kerékpárral közleked i is kell kb 100 watt tartósan. (hobbista tempóban). Hajtás-pajtás tartósan 30 körüli tempóban már 150-200 wattot is lead. Profi versenyzők tudnak akár 300 wattot, rövid idejű sprint alatt akár 7-800 wattot is.


Szélsőséges esetben akár többre is képes az ember, lásd: sz Albatross nevű emberi erővel hajtott repülőgép La Manche csatorna repülése. Két órán keresztül kellet fél lóerőt leadni a rekordkísérlet során, különben placcs...

2017. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen. Most találtam egy cikket és 100W-ot szinte bárki le tud adni.

Egy laptoptöltő meg kb. 60W-os és tölti a laptopot miközben játszol rajta.

Szóval bicajjal mobilt + laptopot is lehet egyszerre tölteni.

2017. márc. 24. 16:58
 6/9 anonim ***** válasza:
5 fölött folyamatosan tekerni már kényelmetlen, úgy számolj vele. Gondolom az sem lényegtelen szempont hogy ne izzadd szét a ruhád közben, mert a laptop nem 20 perc alatt töltődik fel, mint ahogyan a mobil sem.
2017. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 fölött? Ez mit jelent?

Kb. 10 kiló felesleg van még rajtam.

60-80 perceket szoktam tekerni.

2017. márc. 24. 19:17
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
Kering egy video a neten, ahol Förstemann egy 700 Wattos kenyérpirítót működtetett szobakerékpárt tekerve. Ergo elnáletileg lehetséges. Mondjuk nem mindenki pályaversenyző és az sem biztos, hogy -Förstemann ide vagy oda- a második szelet pirítós is elkészült volna...
2017. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kicsit szteroidos a csávó...

Olvastam, hogy bicajos versenyzők 1000W-ot is képesek pár percre.

2017. márc. 26. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!