Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 100 cm átmérőjű tvn észrevehet...

100 cm átmérőjű tvn észrevehető a különbség egy 720p és egy 1080p-s film között?

Figyelt kérdés

2017. márc. 24. 19:18
 1/7 anonim válasza:
16%
Korong alakú televíziód van? Jól nézhet ki! 😃
2017. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kisebb képátlónál is látszik a különbség, mondjuk a távolság is fontos
2017. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szirty ***** válasza:
60%
Átló lesz az. Attól függ mekkora a felbontása.
2017. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A minőség nem csak a felbontástól, hanem a kódolástól, és a bitrátától is függ többet között.

Pl egy H.262 kódolású, 4-5 Mbites bitrátájú, 1080p felbontású film rosszabb, mint egy H.264 kódolású 5-6 Mbites Mbites bitrátájú 720p-s TV felvétel.

2017. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
Észrevehető. Egy tévét vagy monitort célszerű a képernyő felbontásának megfelelő alapanyaggal etetni. Más felbontású film esetén az eredmény minden eserben rosszabb, mintha natív felbontást használsz.
2017. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 teelapo válasza:
Én fullHD 43" TV-n nézek filmeket. Torrentről tudok 720p-ben vagy 1080p-ben is leszedni, és sokat "teszteltem" annak idején. Én alig látok különbséget ezért 720p-t szoktam nézni. Közel (kb másfél méterre) ülök a TV-től és nagyon jó mozi élményt ad így.
2017. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdv!


NEM.

Videószerkesztéssel foglalkozom. Szoktam tesztelni a végeredményt különböző eszközökön.

104 cm átlójú plazmán 2,5 méterről nem látszik a felbontásbeli különbség.

Azonos és FHD vel kicsit magasabb bitrátán teszteltem.

Mivel nagyobb felbontáshoz nagyobb bitráta jelent azonos tömörítési arányt a teljes minőséget illetően azonos bitrátán a 720p még jobb is. ti.: a tömörítési hibák kevésbé jelentkeznek. Főleg gyors mozgás esetén.

A felbontást csak bizonyos (tv nézés szempontjából egyáltalán nem természetes) távolságon belül észlelnéd csak, de akkor is csak álló kép (álló képrészek) esetén.

2017. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!