Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Gitár akkordtáblázat értelmezése?

Gitár akkordtáblázat értelmezése?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy elektromos gitárt, és csak most jutottam ahhoz, hogy elkezdjek vele megtanulni játszani.

Az akkord táblázatot nem értem. Például a C-re épülő akkordnál melyik húrokat hol kell lefogni? A táblázat, se a leírás nem mutatja.

Itthon szeretnék megtanulni játszani. Ha tud valaki jó tanácsot adni hogy érdemes, és egyéb, akkor írja le kérem.

Előre is köszönöm!



2017. márc. 25. 09:56
 1/9 anonim válasza:
Mit mutat akkor a leírás?
2017. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Vagy táblázat?
2017. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos túl lassú a netem, ezért nem sok oldalt tudok elérni. Amelyek elérhetőek, azok nagy része fizetős, pl. gitártanfolyam.
2017. márc. 25. 10:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha már nem tudsz valamivel mit kezdeni, olvasd el a manuált, vagy kérdezd meg a gúglit.

[link]

2017. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a két kép a lényeget leírja:


[link]


[link]


Előfordul olyan is, hogy a lefogás helyét jelölő pontok össze vannak kötve. Ez azt akarja jelképezni, hogy az összekötötteket egy ujjal kell lefogni. A jelölésekben található szám az ujjak sorszámát jelöli. Erre látható példa itt:


[link]


Arra is érdemes figyelni, hogy van ahol 90 fokkal elforgatva van a táblázat. Illetve előfordulhat, hogy a legfelső vízszintes vonal nem az üres pengetést (képen: nut) jelöli hanem valamelyik közbülső bundot. Ekkor az adott bundnak a sorszámát szokták mellé írni. Például itt az E5 akkord ilyen:


[link]

2017. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még annyi lenne a kérdésem, hogy lehet ujjal pengetni a húrt, vagy feltétlen pengető kell?
2017. márc. 25. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Először jobb ujjal, arra annyira nem kell figyelni. Persze semmi gond, ha pengetővel startolsz, aztán a mindenféle haladó pengetőhasználat ráér akkor, amikor a másik kezed jól tud pár akkordmenetet, akkor lehet külön a pengető kéz pontosságára gyúrni, nagyon meg tud térülni. Lényeg, hogy ahogy a helyes hangszer- és kéztartásra odafigyelsz, úgy a helyesnek mondható pengetőfogások közül a neked legkönnyedebbet használd, ne legyenek ott se rossz beidegződéseid.
2017. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pengetés egy teljesen más dolog. Fontos, hogy az akkord táblázat erről nem tartalmaz információt, de ennek nem is ez a célja. Hogy egy adott dalban egy adott akkordot miként kell pengetni, azt már az adott dal kottája fogja meghatározni. De ha még teljesen kezdő vagy akkor szerintem ezzel ne különösen foglalkozz egyelőre. Egyébként az előttem szólóval egyet értek.
2017. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Waff ***** válasza:

Ha tudsz oktató videókat nézni, akkor a "justinguitar" csatornáját ajánlom, az elejétől kezdve. De pl a "gitártanfolyam" is egy elég korrekt online oktató anyag, igaz néhány fejezet fizetős...de telhesen érthetően és jól magyaráznak, és persze magyar nyelven.

Kezdőként tény és való, hogy nehezen lehet eligazodni a gitáros anyagok dzsungelében a neten, és sok olyan van ami igencsak rosszul és félrevezetően magyaráz. Ezeket ki kell kerülni, ilyenek pl a: "gitáregyetem", " Pénzes-féle gitáriskola".

2017. márc. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!