Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóhifi vásárlás? Milyet,...

Autóhifi vásárlás? Milyet, mennyiért, és pontosan miket?

Figyelt kérdés

Már itt leszögezem, hogy hülye vagyok a témához, szóval semmi szakszó:D

Adott egy Alfa Romeo 145. Egy pioneer mvh180ui fejegység.

Az autóban az előző tulaj ránk hagyott valami erősen használt (pár helyen picit meg van repedve a membrán) Magnat márkájú hangszórót. (Ezek elöl vannak, hátul nem tudom pontosan milyenek.) Nem szólnak rosszul, de azért érződik rajta a kor.

Szeretnék egypár tippet kérni, hogy miként tudnék egy kellemes hangzású, nyilván minnél olcsóbb hangrendszert venni. Nem az utcának szeretnék zenélni, csak szeretném ha a mély mély lenne és nem törtyögés. :)

Mik kellenének pontosan hozzá, és mennyiből lehetne kihozni?

Ha valami rosszul írtam vagy értelmetlenül fogalmaztam, nézzétek el, este van. Köszönöm. :)



2017. márc. 31. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Vidd el szakemberhez,komolyan. Nehéz jó választ mondani, az akusztika főleg ilyen amorf és változó méretű es anyagú helyen teljesen kiszámíthatatlan. Tapasztalat számíthat aki olyan autóval már találkozott mint a tiéd.ajtoban számít az ajtó mérete szigetelése, pozíciója a hangszoroknak. És nem.mindig a legdrágább a legjobb. Gyakorlat fogja megmondani a helyes választ.

Példa, régi autómban régi Alpine sac volt, optikai linkkel a fejegyseggel, focal elso szett, soundstream erősítő, jól audió sub. Jól belove, nagyon kellemes pontos volt, a tere is jó volt. Átkerült a mostaninál, 4 éve, 4 év alatt 1* se tudtam beállítani komolyan majd elhanyom magam. És minden egyezik, csak az autó és felépítése más.

2017. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, de ennyire komoly nem kell nekem, hogy szakemberhez vigyem. :)

A beszerelés részét apummal megoldjuk, csak magához a hangcuccokhoz nem értettünk.

Tegnap estémet rászántam, és végül arra jutottam, hogy egy Blaupunkt GTB 8200a elég lesz. Hangszórók maradnak, a mélyet a ládának adom. Csak jókat írtak mindenhol, plussz több pénzem nincs is rá nagyon.

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszod, majd a hét elején hozzák elm., megírom majd a véleményem. :)

Pacsi!

2017. ápr. 1. 18:42
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom érdekel-e valakit, vagy egyáltalán elolvassa-e valaki, de mivel megígértem, leírom.

Cseszett jó. Hangszórókról levettem a mélyet, így azokat nem terhelem.

Ládán kb felénél van a "gain" (azaz az erőssége lényegében), de így is brutális! :)

2017. ápr. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!