Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen lemezjátszót ajánlanáto...

Brokenbone kérdése:

Milyen lemezjátszót ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Mintázásra használnék egy középkategóriás lemezjátszót, számítógéphez csatlakoztatva. HipHop beateket csinálgatok picit több mint egy éve, és elkezdeném bakelittel. MPD-t és FL Studiot használok, ezek mellé kellene egy jó lemezjátszó, ami alkalmas erre, és nem túl drága nagyonextrás beruházás, mivel kezdőnek tartom magam.

Valakinek ötlet?



2017. ápr. 10. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

"Haladó/középhaladó" vinylesnek mondanám magam, de az ilyen dj dologokról kb semmit nem tudok. :D

Annyi tanáccsal talán mégis tudok szolgálni, hogy ha igazán jó minőséget akarsz, akkor nyúlj egy kicsit mélyebben a zsebedbe egy Ortofon hangszedőért. Nem csak, hogy az egyik legjobb, de az Ortofonok kifejezezten dj hangszedők. Nekem is az van egyébként, ennyi az összes közöm ehhez. :)

2017. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de annyiban ki kell javítsalak, én nem dj vagyok/leszek, hanem producer, tehát nem keverem a zenét egy buliban hanem otthon alkotok, a lemezjátszó ahhoz kell, hogy bakelitről vágjak ki dallamokat, és abból írjak hiphop beateket, tehát nem szükséges komolyabb lejátszó ehhez. De ettől függetlenül utána nézek annak amit írtál.
2017. ápr. 18. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, értelek, azt hittem dj lejátszót szeretnél.

Az Ortofon viszont még így is ajánlatos, egy kicsivel "olcsóbb" kategória az AudioTechnica, ami szintén nagyon jó.

20-30 ezer körül nézegess lejátszókat, lehetőleg olyat, aminek lecsavarható a shellje (a kar vége), mert akkor könnyebb tűt cserélni, és szinte bármilyet rakhatsz bele.

Én mindenképpen a használtra szavazok, ugyanis nagyon jókat lehet kapni ennyi pénzért. Ebben az árban az újak csak játékszerek.

2017. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit érdemes tudni, hogy ha a lejátszóban a saját tűje van, és ép, akkor az teljesen okés szokott lenni. Az utángyártott tű viszont elég silány, akármennyire is új. Tehát leginkább akkor érdemes cserélni, ha az utóbbival rendelkezik. Azért írok ennyit a tűről, mert az befojásolja legnagyobb mértékben a hangminőséget. Tehát, hogy milyen a lejátszó, az mondhatni...szinte mindegy. Nagy vonalakban ennyi...:)
2017. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor mégegyszer köszi, lassan utána nézek.
2017. ápr. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!