Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MNC Hurricane 640 erősítőhöz...

MNC Hurricane 640 erősítőhöz 35mm2 vezeték és 150A biztosíték. Lehet gond belőle ha ezekkel kötöm be?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 26. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Minek?

150A felesleges, 2x20A-re van biztosítva.

40 amperre pedig 10mm2 kábel elég.

2017. ápr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért, mert ez már van kéznél, és nem kell venni.
2017. ápr. 26. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:

"150A felesleges, 2x20A-re van biztosítva. " Ugye te nem vagy tisztában a biztosíték fogalmával?


A készüléket úgy tervezték, hogy üzemi működés mellett 40A-t vegyen fel maximum ( biztosíték típusától függően ettől többet is felvehet rövidebb ideig ), ha pedig ezt meghaladó áramfelvétel történik akkor védja meg a készüléket a károsodástól. A 150A az nem "felesleges" hanem veszélyes. Mivel több áramfelvételt biztosít a cuccnak, ami már károsítja.


Pontosan olyan áramerősségre tervezett biztosíték kell az erősítőbe amit a specifikációja leír.

2017. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De, tökéletesen tisztában vagyok a biztosíték fogalmával. És tudom mit beszélek, ellentétben veled.

Szóval mielőtt beugatsz valakinek, aki ért is hozzá, tájékozódj! A google neked is ingyen van, használd.

És most szépen, hangosan mondd ki, mi a neve annak a két sárga izének, ami a készülék seggéből meredezik:

[link]

Szerintem azokat úgy hívják, hogy 20 amperes biztosíték.


Ennyit erről. Akarsz még tanítani valamire?

2017. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Látom nem érted.

Nekem ezzel van bajom: "Minek? 150A felesleges"


Nem a "felesleges" a jó kifejezés rá. Mert ezt akár úgyis értheti a kérdező, hogy felesleges de jó lesz az oda. Pedig nem. Azért nem, mert már megírtam előbb is: ha a 2 x 20 Amperes biztosíték helyére nagyobb értékűt raksz, akkor a emiatt nagyobb áram érheti azz eszközt és nagyobb károsdást is szenvedhet.


Ezt úgy felfogtad, érted a felvetésem vagy további magyarázatot igényelsz?

2017. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az enyémben 2db 25 amperes biztosíték van, lehet hogy már nem a gyárija?
2017. ápr. 27. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem. Én a helyedben a gyári 2 X 20A-es ajánlást használnám.
2017. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, azokkal rakom össze.
2017. ápr. 27. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Héj figurák..

Az nem veszélyes,,mert ha a kábel elbírja a 150ampert akkor nem lesz semmi baj...

És tudóskáim a biztosíték nem arra van hogy az adott ezköz ne menjen tönkre,,hanem tűzvédelmi szempontból..

Ne keverjük a biztosítékot a biztosítóval..

Vágjátok??

2018. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!