Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » El tudná valaki magyarázni,...

El tudná valaki magyarázni, hogyan kell beállítanom a parabolaantennát és a beltéri egységet Thor műhold használatához?

Figyelt kérdés

A UPC műholdváltása miatt van erre szükségem, de Dániában élek, ezért nem tudja nálam a UPC elvégezni a munkát. A múlt héten otthon voltam és a szerelő elmagyarázta, hogy mit kell csinálni, viszont csak a forgatás menetére emlékszem, de erősítsetek meg, hogy jól emlékszem!

Jelenleg ugye az antenna az Astrára, kelet 19,2 fokra néz. A Thor, ha jól emlékszem, nyugat 1 fokra néz. Ez azt jelenti, hogy kb. 20 fokkal jobbra kell fordítani az antennát és kicsit lefelé buktatni, ha az antenna mögött állok?

A másik kérdésem, hogy mi a teendő a beltéri egységgel? Ezt is elmagyarázta a szerelő, de nagyon homályosan emlékszem. Sajnos nem adta meg az elérhetőségét, hogy vissza tudnám hívni.

Nagyon örülnék, ha valaki elmagyarázná lépésről lépésre. A beltéri egység Philips DSR4101/58 típusú.

Köszönöm a segítségeteket.


2010. máj. 17. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy beállítok egy frekvenciát amin biztosan kell lennie adásnak, aztán addig forgatom a "lavórt" :) amíg nem lesz tökéletes a kép.
2010. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát az elég lassú türelemjáték, ha nincs műszeres hangolóegységed, de meg lehet csinálni. Fel kell vinni egy kis tévét és a beltérit a parabola mellé, osszekötni őket és lassan fokonként mozgasd a parabolát (persze a tévén meg kell keresni a beltéri csatornáját, ahol kiirja, hogy nincs jel)szóval először fokonként vizszintesen jobbra-balra, majd vissza, mindig egy fokot lejebb buktatva... és igy tovább és igy tovább, amig bejön a jel. Akkor már OK, onnan könnyű pontosan beállitani! De mondom, elsőre ez lehet 2-5 órás szórakozás is
2010. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lesd meg ha van szomszédban valahol ilyen merre áll kb az antenna az lenagyolja a dolgot, onnantól amit a többiek írtak.
2010. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

dániát nem olvastam így neház meglesni a szomszédot, de hátha :d

2010. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Boldog-boldogtalannak parabolája van, ahány, annyi felé néz. Nem is ezzel van a probléma, mert múltkor belőttem a műholdat, viszont azt írta a beltéri, hogy nincs jel a paraboláról. A fő kérdés az, hogy a beltérivel mit kell csinálni. A szerelő mutatott egy papírt, hogy mit kell csinálni, de nem jegyeztem meg, vagyis nem pontosan emlékszem. Az lenne a jó, ha valaki esetleg pontosan tudná, mit kell a beltérivel csinálni.
2010. máj. 17. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:

"múltkor belőttem a műholdat, viszont azt írta a beltéri, hogy nincs jel a paraboláról"

Miből tudod,hogy a parabola jól áll?

/úgy hallottam valami bűzlik ott,vagy már szellőztettek azóta?.........:)....../

2010. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 egoka válasza:

UPC antenna-beállítás, átállás Astra-ról a Thor műholdra, akár teljesen lámáknak is.

Ez a leírás Philips DSR8111/53 beltéri egységgel van megadva, de a beltérikről több leírás található a neten, vagy a szolgáltató is elmondja telefonon, a frissítés módját. Ha el tudod indítani az update-t, akkor már be tudod állítani az antennát.


Beltéri frissítése:

Kell legyen normális jel, illetve adás, amikor nekiállsz! Tilos közben kikapcsolni, áramtalanítani! Akár órákig is tarthat, de 20 perc a valószínűbb.

Kihúzni a beltéri 230V-os kábelét és várni 15mp-t.

A kikapcsoló gombhoz közelebbi (balra), négy irányú nyomógomb balra nyilát (a kikapcsoló gomb felé) folyamatosan nyomva tartani, miközben a betáp kábelt visszadugod, és ki nem írja a "Start Update" szöveget.

A jobb oldali négyirányú nyomógomb közepén villogó pirosra váltott gombot egyszer megnyomni. (nem biztos hogy erre szükség van, de én megnyomtam, nem árt)

A frissítési folyamat végén kikapcsol a beltéri, csak az órát mutatja.

A következőkben, ahol kell, értelemszerűen OK gomb:

Bekapcs.

Menü

Beállítások

Gyári beállítások

PIN kód kell, alapértelmezett: 0000 (4db nulla)

Nyelv kiválasztása:

Műhold kiválasztása: Thor 0,8W

Most előjött az az ablak, ahol a "Jelerősség"-et és a Jelminőség"-et látod. Ez most nem mutat semmit.

Most jön a Lavór beállítása, ne csüggedj!

Először keresd meg a házatok tetejét, vagy ahova tenni akarod az antennát, ezen az oldalon, és nézd meg, hogy honnan jön a jel:


[link] Aki itt mindent ért, ugorja át a leírást a YouTube videóig


A felső sorba "Your location: e.g. streetname, zip code, (lat, lon):" írd be a címedet ebben a formátumban:


p.l: "Hungary Budapest Király utca 25" vagy

pl.: "1042 Budapest, Király utca 25, Magyarország"


de a legördülő menüből is választhatsz, ha nem pontos címet írtál be.


A térkép bal felső oldalán kicsinyíthetsz, vagy nagyíthatsz. A zöld "cseppen" igazíthatsz a pontos helyre, ahol az antenna van. A zöld vonal mutatja, hogy merről jön a jel, ezzel szembe kell állítsad az antenna homorú oldalát, ahol a fej is található. Ha az antennáddal szemben valami akadály van, akkor a térkép bal felső sarkában levő fehér négyzetbe tedd be a pipát, oda, ahol ezt a szöveget látod: "show obstacle (line of sight checker)"

Most megjelent egy piros "csepp" is, amit meg tudsz fogni az egérrel (ha csak egy ujj a kurzor) és a zöld vonalon az antennád előtt levő akadály széléhez húzod az alatta levő X-et. (a nagyobb fehér ablakot bezárhatod, ha zavar)

A piros "csepp" alatt az első számmal (W) ne törődj vele, ez a fokot mutatja, de ha tudod mi kell kezdeni vele, akkor valószínűleg feleslegesen olvasod ezt a leírást.

d. = milyen távolságra fekszik az antenna előtt az akadály

h. = milyen magas akadály lehet maximum előtted

Tehát ha te éppen a második emeleten állítgatod az antennádat és kb. 4m magasan állsz és a "h" neked azt írja 6m de egy 10 méteres ház tornyosul előtted, akkor még van remény, ha az antenna rudad nem csak 20 cm magas, mert a te magasságodat (mérd vagy saccold meg), és add hozzá a kiírt "h" eredményhez. Ha viszont a földszinten akarod beállítani, ebben az esetben az antennát, semmi esélyed. Ezek földtől mért távolságok, tehát a te magasságod + "h" érték és annál alacsonyabb kell legyen az akadály, hogy rád lásson a műhold.

Figyelem!

A lapon megadott értékek, csak megközelítők, nem lehet 100%-nak venni. És minden tárgy, ami az antenna útjában van, leárnyékol, még egy fa is. (az üvegen átmegy a jel, hacsak nincs agyonfóliázva)


Akkor menjünk tovább, tehát a zöld vonal irányában kell keresgélj, ha nincs iránytűd, akkor is, csak esetleg nagyobbakat mozgass az antennán.

Hogyan?

Nézd meg erről "Foreman" videóját, köszönjük neki!


YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=6bmlPgmOGtk&feature=player_em..


Az "eleváció", amiről Foreman beszél, az neked az antenna dőlése, a függőlegeshez képest. (te már ne állíts semmit a beltérin, mert az már készenlétben van). És ne várd, hogy csipogjon, mert nem fog) Vagy rá kell láss a TV-re, vagy valakinek közvetítenie kell telefonon, stb., hogy mikor van jel (esetleg vidd a beltérit és egy kis TV-t az antenna mellé), de adott esetben egy sima tükör is segíthet. A digitális adásnál, amit te is fogni készülsz, késik a jel, ezért lassabban forgasd az antennát, mint "Foreman".

Kezdd úgy, hogy fölfelé néz az antenna, nézd meg a weblapon a legközelebbi tárgyat ami a zöld vonal útjába kerül, és annak az irányába forgasd kicsit az antennát jobbra, majd a képzeletbeli vonalon át, balra. Mindig amikor átmentél a képzeletbeli vonalon, buktass egy kicsit az antenna tetején előre.

Az is lehet, hogy neked lefele néz az antennád. Ez több dolog függvénye, tengerszínt feletti magasságod, a lavór mérete, homorúsága, stb., tehát türelem, ha mindent jól csináltál, sikerülni fog. Természetesen, amikor először megjön a jel, akkor valószínűleg még gyenge lesz, de akkor már megtaláltad a Thor műholdat. Jegyezd meg jól az irányt és az antenna dőlését, a legbiztosabb, ha valamilyen tárgyhoz képest le tudod mérni, mert még egészen pici mozdulatokkal meg kell csináld a finomhangolást, és lehet hogy közben elveszíted a jelet, akkor szerencsés ha van mihez visszaállni. Ha állítgatás közben, akár rövid időre is feljebb ugrik a jel, akkor érdemes még próbálkozni.

Általában a 60-70%-os jelerősség és a 80-90%-os jelminőség már jónak mondott, de ezek alatt kiírja a TV-d, ha megfelelő a jelszint. Viszont, ez csökken erősen felhős, esős, havas időben, mert minden zavarja a jelet, ami a műhold és az antennád útjába kerül.


A tányér állítócsavarjait NE húzd meg nagyon, nehogy a lemez elgörbüljön, mert a következő állítás 14 év múlva, nagyon nehéz lesz. (15 évig "él" a Thor műhold, és lassan egy éves :-)


Már csak meg kell nyomd az OK gombot a kereséshez.


Bocs a szájbarágós stílusért, de ezt a leírást, azoknak is szántam, akiknek 1 és 2 között van a műszaki érzékük egy 10-es skálán, de szeretnének sikerélményt :-)

2010.08.11.

ego

2010. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, ekként fogom beállítani, remélem, sikerülni fog :)
2010. aug. 12. 15:25
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok,segítséget szeretnék kérni.


Ausztriában élek és eddig UPC-n néztem a magyar adókat,most viszont átköltöztem egy másik lakásba és nem tudom beállítani az tányért a Thor műholdra. Első emeleten vagyok és az erkély rúdjához erősítettem a parabolát. Van kb 20 30 méterre tőlem 2 bazi nagy fenyő és elvileg azok irányából kéne jönnie a jelnek, lehetséges,hogy annyira le árnyékolnak,hogy nem kapok jelet?

Remélem tud valaki valami okosságot és betudom majd lőni az antennát.

2014. szept. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!